Ważne

W skrócie: Android 8.0 dla Nexusa 6P już 11 września; kalkulator z urządzeń Xiaomi trafia do Sklepu Play

Choć kilka flagowych urządzeń z 2015 roku skończyło oficjalnie na Androidzie Marshmallow (patrz: OnePlus Two), to jest pewna linia smartfonów, która otrzymuje aktualizacje systemowe przez kilka lat. Nexus 6P, bo to o nim mowa, już niedługo dostanie Androida Oreo.

Nexus 6P powita Androida Oreo już 11 września

Urządzenia z linii Google Pixel aktualizację do Androida 8.0 dostały już ponad tydzień temu. Niestety, nikt wtedy nie wspominał o poprzednikach tych smartfonów, czyli Nexus 5X i Nexus 6P. Na szczęście pojawiły się pewne informacje. Huawei Nexus 6P zostanie zaktualizowany do Androida Oreo już prawdopodobnie 11 września.

Huawei Nexus 6P (fot. Tabletowo)

Względem Pixeli jednak to nie takie “już”. Według źródła tej informacji, opóźnienie wynika z tego, że Google z Huawei musieli nieco dłużej popracować nad optymalizacją systemu, aby smartfon nikogo nie rozczarował swoim działaniem. Wydaje mi się, że można im to wybaczyć ;). Niestety, uaktualnienie do Androida Oreo to prawdopodobnie ostatni tak duży update, który otrzyma Nexus 6P.

Mi Calculator trafia do Sklepu Play

Ostatnio coraz więcej producentów dodaje swoje aplikacje do Sklepu Play. Oczywiście nic w tym złego, bowiem my – użytkownicy przeróżnych smartfonów – mamy szeroki wybór. Tym razem Xiaomi oferuje nam skorzystanie z ich autorskiego kalkulatora, który nazywa się Mi Calculator.

I to nie jest kolejny, podstawowy kalkulator. Zamknięto w nim kilka bardzo ciekawych możliwości, których nie spotkałem w innych – a przynajmniej w tych preinstalowanych – produktach. A na co pozwala Mi Calculator? Oprócz podstawowych działań możemy obliczyć m. in. objętość, temperaturę, prędkość, powierzchnię, a nawet zadłużenie, Wszystkie możliwości macie pokazane na poniższych zrzutach ekranu.

Aby zainstalować Mi Calculator wystarczy odnaleźć tę aplikację w Sklepie Play na swoim smartfonie lub po prostu kliknąć >w ten odnośnik<.

Źródło: Android Police; Android Central

Komentarze

 • Glee

  Trochę dziwne, bo N6P dostawał przecież update (developer previews) na równi z N5X, która 21 sierpnia dostała aktualizację.

  • Dotyczy to osób, którzy zdecydowali się zostać na stabilnym Androidzie 7.1.1 i nie testowali Androida Oreo.

   • haVoc vulTure

    Ja nie testowalem 8, a w dniu jej premiery zalogowalem sie w beta testach i z miejsca dostalem finalna wersje. Po aktualizacji wypisalem mojego n5x z beta testow.

   • Lawstorant

    Obrazy są od premiery, to tylko OTA opóźniona.

  • Paweł

   Ja dostałem na dwa Nexusy 6p zaraz po prezentacji. Miały oba betę.

 • Michał Pawelczyk

  OTA dla 6P już jest kilka dni dostępne

  • Paweł

   Ci co mieli betę Oreo dostali kilka godzin po prezentacji systemu.
   Ciekawe czy jak ktoś teraz zapisze się do bety to dostanie od razu.

   • haVoc vulTure

    Ja dostalem.

 • Mateusz Pieczykolan

  13.09.2017 Nexus 5x aktualizacja OTA do androida 8.0

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona