Ważne

YouTube wprowadza spore zmiany, choć tylko w interfejsie

YouTube – jak na tak ogromny portal przystało – musi ciągle się rozwijać, aby utrzymać swoją silną pozycję. Od wczoraj na portalu możemy zobaczyć kilka nowych rzeczy związanych z interfejsem i myślę, że warto przyjrzeć im się z bliska.

Największe zmiany dostrzeżecie od razu po wejściu na komputerową wersję strony. Serwis otrzymał nowe logo oraz ikonę – teraz są one bardziej nasycone, ale także nieco większe i bardziej widoczne. Układ elementów witryny nie zmienił się, jednak wszystko zostało “spłaszczone”, by było zgodne z wytycznymi material design – nie ma w tym nic dziwnego, bo przecież YouTube podlega Google. Powiem Wam szczerze, że w pierwszych chwilach czułem się lekko zdezorientowany i potrzebowałem kilku chwil na odnalezienie się.

Tak się zmieniło logo serwisu YouTube

Zmiany możemy dostrzec także podczas oglądania filmów – na przykład mój ulubiony tryb kinowy nareszcie stał się bardziej użyteczny. Do tej pory pomiędzy tym widokiem, a domyślnym, nie było – przynajmniej u mnie – żadnej różnicy w przekątnej obrazu. Teraz wideo wypełnia większość ekranu, a zaraz pod nim znajdziemy tytuł, liczbę wyświetleń oraz ocenę nagrania. Natomiast tło i niektóre elementy serwisu stają się ciemne. To są drobne zmiany ale naprawdę ważne, bowiem oglądanie filmów teraz staje się o wiele wygodniejsze.

Po uruchomieniu serwisu na swoich smartfonach również dostrzeżecie kilka różnić. Sam design aplikacji został zmodyfikowany. Teraz jest jeszcze bardziej płaski, ale i sporo wygodniejszy. Także tutaj odnajdziemy nowe logo serwisu. Po włączeniu wybranego przez nas filmu będziemy mieli dostęp do funkcji zmiany szybkości odtwarzania nagrania. Ja z tego korzystam rzadko, ale redakcyjny kolega – Paweł – uwielbia tę funkcję. Jeśli chcecie wiedzieć dlaczego to zapraszam do tego wpisu, który informuje o planowanym wprowadzeniu tej funkcji do aplikacji mobilnych.

Tutaj chciałbym wspomnieć, że niektóre z tych zmian można było już mieć dużo wcześniej, choć nie były one dostepne u każdego. Nowy design strony widziałem już u kilku osób, międy innymi mojego brata – jednak ja nowego wyglądu nie zobaczyłem aż do teraz. A jak to wyglądało w Waszym przypadku? Dajcie znać w komentarzach.

źródło: Venture Beat; własne

Komentarze

 • Jako, że YT googlowski, sądziłem, iż zmiany na iOS trafią z opóźnieniem, ale widzę, że odnowione logo już widnieje w karcie aplikacji… :D

 • Misielko

  Zmiany mega na plus i tryb kinowy wreszcie wygląda jak powinien zawsze. :)

 • kkkk

  Zmiana na minus. Wielkość interfejsu jak dla niedowidzących

 • zawiedziony

  Nowy youtube jest po prostu beznadziejny! Nie dość że nie widać nazw
  użytkowników, to jeszcze nie można dodawać komentarzy innych, niż cytat,
  a do tego nie można sprawdzić łapek i komentarzy we własnych filmach,
  nie bez wchodzenia w nie, a w dodatku nie da się edytować własnego
  profilu, no i jest ciężki dla starych komputerów.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona