Alcatel wie, jak promować swoje smartfony – Alcatel U5 HD najlepszym tego przykładem

Wypromowanie urządzenia i to jeszcze budżetowego nie jest łatwym zdaniem. Alcatel wymyślił jednak hasło, które z całą pewnością „sprzeda” nowo zaprezentowany model Alcatel U5 HD.

Niektórym nazwa smartfona może się kojarzyć i słusznie, ponieważ jest to nieco ulepszony Alcatel U5, który zadebiutował pod koniec lutego tego roku, podczas targów MWC 2017 w Barcelonie. Co więcej, urządzenie jest już dostępne również w Polsce i aktualnie trzeba za nie zapłacić 349 złotych w większości popularnych sklepów z elektroniką.

Główną zmianą w modelu Alcatel U5 HD jest – co sugeruje już sama nazwa – ekran o rodzielczości HD, czyli 720×1280 pikseli, co przekłada się na 294 ppi. Dla porównania, wyświetlacz w Alcatel U5 ma rozdziałkę 854×480 pikseli i 196 ppi. Różnica jest więc naprawdę spora. Co ciekawe, producent postanowił wypromować swój nie-nowy smartfon sloganem Życie dzieje się w HD. Muszę przyznać, że to jeden z najlepszych tekstów, jakie słyszałem ostatnimi czasy. Jest prosty, ale trafia w sedno.

Alcatel U5 HD nadal jednak pozostaje ultrabudżetowym smartfonem i jasno daje o tym do zrozumienia pozostała specyfikacja. Urządzenie wyposażono bowiem również w czterordzeniowy (4 x ARM Cortex-A53; 28 nm) procesor MediaTek MT6737 z układem graficznym Mali-T720 MP2 i obsługą LTE Cat. 4 (pobieranie do 150 Mbit/s, wysyłanie do 50 Mbit/s), 1 GB RAM8 GB pamięci wewnętrznej (do dyspozycji użytkownika pozostają zaledwie 3 GB) z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 128 GB oraz aparaty: 8 Mpix na tyle i 5 Mpix na przodzie (w obu przypadkach jest pojedyncza dioda doświetlająca i można skorzystać z opcji interpolacji zdjęć do – odpowiednio – 13 Mpix i 8 Mpix). Całość zasila akumulator o pojemności 2200 mAh.

Nie mam pojęcia, czy Alcatel U5 HD trafi do sprzedaży również w Polsce, ale jeśli tak, to myślę, że powinien kosztować 399-449 złotych.

Źródło: Alcatel

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona