Jeżeli rzeczywiście tak będzie wyglądał Xiaomi Mi Mix 2, to wszystkim opadną szczęki

Mimo że Mi Mix 2 dostępny będzie oficjalnie w zaledwie kilku krajach, to oczekiwania wobec niego są ogromne. Chociaż w sumie nie powinno nas to wcale dziwić – wszakże poprzednik okazał się prawdziwym hitem i ustawił poprzeczkę bardzo wysoko. Jeżeli jednak smartfon będzie wyglądał tak, jak na tym renderze, to wszystkim opadną szczęki.

Nie będę Was mamił, że to oficjalne grafiki i że właśnie tak ma prezentować się Mi Mix 2. Materiał opublikowano na profilu marki Starck i wyraźnie zaznaczono, że jest to Conceptual Product Design, czyli tylko czyjaś idea, pomysł, a nie finalny wygląd tego urządzenia. Jednak mimo wszystko zaraz się przekonacie, że w tym projekcie może być więcej prawdy niż Wam się wydaje.

Even less

Opublikowany przez Starck na 17 sierpnia 2017

Nie bez powodu wyraźnie zaznaczyłem, na czyim profilu pojawił się widoczny powyżej film. Właścicielem marki Starck jest nie kto inny, tylko Philippe Starck. Ale dlaczego to takie istotne? Ano dlatego, że Xiaomi na początku tego (2017) roku oficjalnie poinformowało, że ta persona ma pomóc w projektowaniu mu Mi Mix 2.

I choć powyższy film nadal trzeba – zgodnie z deklaracjami jego autora – traktować jako projekt, to mimo wszystko na pewno w jakimś stopniu pokryje się on z finalnym designem smartfona. OK, może nie będzie miał on aż tak minimalnych ramek dookoła wyświetlacza, ale ekran powinien mieć proporcje 18:9 (2:1). Jest to nawet właściwie pewne (tak na 99%), ponieważ niedawno zasugerował to sam CEO Xiaomi, Lei Jun.

Na pewno pojawią się zarzuty, że Mi Mix 2 będzie przypominał Galaxy S8, ale fakt jest taki, że nie on jedyny. Wiele osób bowiem zauważa, że LG V30 również jest pod wieloma względami bardzo podobny do tego modelu. Ale w tym kopiowaniu może być metoda. Samsung sprzedaje bowiem mnóstwo egzemplarzy swoich flagowców, więc ich design musi się podobać klientom. Nic więc dziwnego, że konkurencja się nimi inspiruje i liczy, że jej także uda się uzyskać choćby zbliżone wyniki.

Źródło: Starck

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona