Ważne

To nie wisiorek. Przyjrzyj się uważnie. To mała i bardzo sprytna kamerka

Urządzenia z segmentu wearables czasami tak bardzo przypominają elementy biżuterii, że nie sposób na pierwszy rzut oka zauważyć, iż w rzeczywistości jest to kawałek elektroniki. Jednym z najświeższych przykładów jest FrontRow, czyli wisiorek z wbudowaną kamerką.

Ale nie tylko. Urządzenie ma również okrągły, dotykowy wyświetlacz LTPS o przekątnej 1,96 cala i rozdzielczości 640×572 pikseli (327 ppi) i działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android (producent nie podaje, w jakiej wersji). Jego sercem jest niesprecyzowany dokładniej, czterordzeniowy procesor. Do kompletu mamy jeszcze 2 GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej (nie widzę informacji o możliwości jej rozszerzenia).

Łączność we FrontRow zapewniają moduły Bluetooth 4.1 LE i Wi-Fi 802.11 b/g/n/ac oraz złącze USB Typu C 3.0/2.0. Za pomocą tego ostatniego odbywa się również szybkie ładowanie (5V, 3V). A jak jesteśmy już w temacie akumulatora, to producent deklaruje, że zmagazynowanej energii wystarczy na 50 godzin w trybie standby lub od 1,5 do 2 godzin nagrywania filmów lub też niecałe dwie godziny streamowania wideo.

FrontRow

I w tym miejscu przechodzimy co clue. FrontRow ma służyć bowiem przede wszystkim jako kamerka (choć można słuchać z niej również muzyki, ze Spotify także). Urządzenie wyposażono w 8 Mpix aparat główny z f/2.2, OIS (optyczną stabilizacją obrazu) oraz obiektyw o ~150° kącie widzenia. „Oczko” może uzyskać rozdzielczość od 1080p do nawet 2,7K. Na przodzie znalazła się z kolei 5 Mpix kamerka z f/2.0 i 85° kątem widzenia. Rejestrowane z ich pomocą materiały można m.in. streamować bezpośrednio do sieci.

FrontRow bez wątpienia jest bardzo ciekawą propozycją, aczkolwiek z uwagi na świetną (jak na tego typu sprzęt) specyfikację ma dość wysoką cenę. Za kamerkę trzeba bowiem zapłacić aż 399 dolarów, czyli równowartość ~1460 złotych. Sporo. Ale nie wątpię, że znajdą się na nią chętni. Szczególnie, że do promocji zatrudniono kilku znanych w świecie influencerów.

Źródło: FrontRow

Komentarze

Privacy Preference Center

   Necessary

   Advertising

   Analytics

   Other

   Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona