Ważne

Android Pay w mBanku również dla posiadaczy kart Visa. Wreszcie

mBank był jednym z pierwszych banków w Polsce, które zaczęły oferować obsługę metody płatności Android Pay, jednak ci, którzy dostali od banku kartę debetową Visa, nie mogli jej podpiąć do konta Android Pay. To się właśnie zmieniło.

W zeszłym tygodniu rzecznik prasowy mBanku, Krzysztof Olszewski, przekazał na Twitterze, że niebawem jego klienci będą mogli skorzystać z nowej mobilnej funkcji. Zapewne chodziło o Android Pay dla właścicieli kart Visa, choć tego jeszcze wtedy nie mogliśmy wiedzieć.

Posiadacze kart MasterCard, którzy dysponowali smartfonem z modułem NFC, mogli już od kwietnia korzystać z Android Pay. Za to posiadacze kart Visa musieli poczekać cztery miesiące, aż mBank poradzi sobie z wprowadzeniem tej metody płatności również dla nich. Opcja dodania karty pojawi się w aplikacji banku w wersji 3.3.

Nasz redakcyjny kolega Paweł, który wkrótce zaczyna korzystać z Android Pay w swoim smartfonie, dzieli się z nami kilkoma technicznymi szczegółami:

Nie dostałem żadnego info od mBanku bezpośrednio. Po pobraniu Android Pay, Google sam wykrył kartę przypisaną do konta Google, musiałem tylko „potwierdzić poprawność danych” i wklepać CVV (sam proces dodania karty ~30 sekund). Android Pay nie wczytuje indywidualnego wizerunku karty, co skutkuje dosyć brzydkimi szlaczkami co widzicie.
Kod 20 zł do „Żabki” jeszcze działa.

Obecnie z Android Pay w mBanku korzysta ponad 37 tys. użytkowników. Oprócz tego tę technologię obsługuje Nest Bank, Alior Bank, BZ WBK, Eurobank, Orange Finanse oraz T-Mobile Usługi Bankowe.

Zapewne już niedługo będziecie widzieć w sklepach więcej osób, które będą płacić za zakupy smartfonem lub sami dołączycie do tego grona. Wszędzie tam, gdzie widzimy terminale płatnicze z oznaczeniem płatności bezprzewodowych, da się skorzystać z Android Pay. Działa to na takiej samej zasadzie, jak karta z technologią zbliżeniową.

Z uwagi na to, że mnóstwo ludzi przyzwyczaiło się do używania kart zbliżeniowych, przyjęcie Android Pay w Polsce nie jest szczególnie duże. Wiele osób korzysta też z technologii HCE, które w powiązaniu ze smartfonami, przyjęła się całkiem nieźle, jeszcze zanim Android Pay pojawiło się w naszym kraju. Cieszy jednak, że kolejne banki otwierają taką możliwość przed swoimi klientami. Oby tak dalej.

źródło: cashless, mBank

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona