Ostatnia aktualizacja smartwatchy z Android Wear zrobiła z nich zegarki mniej “smart”

Bywa, że ludzie, w myślach lub głośno, oskarżają Google o to, że są traktowani bardziej jak betatesterzy niż jak rozpieszczani klienci usług giganta technologicznego. Jest tak dlatego, że z jego produktami co rusz jest coś nie tak. Na przykład ostatnia aktualizacja Android Wear, systemu dla smartwatchy, to pomyłka.

W najnowszej wersji Androida Wear, Google Assistant odmawia współpracy. Oczywiście nie werbalnie, ale ewidentnie nie można skorzystać z wielu funkcji, które do tej pory działały. Aktualnie da się jedynie zadać pytanie asystentowi, po czym przeszuka on zasoby internetu w poszukiwaniu odpowiedzi. O ustawieniu alarmu czy podyktowaniu treści wiadomości trzeba jednak zapomnieć. W takim wypadku system odmawia współpracy, wyświetlając komunikat: “Przepraszam, nie mogłem tego zrobić”.

Google pracuje nad łatką, która naprawiałaby wspomnianą usterkę:

Zidentyfikowaliśmy pewne problemy w aplikacji Google Assistant dla Androida Wear. Obecnie pracujemy nad ich naprawieniem. Będziemy zbierać raporty o błędach, które do nas prześlecie. Dziękujemy!
– Ernest, jeden z menedżerów społeczności Google Android Wear

Android Wear nie jest tak mocno pilnowany przez Google, jak kolejne wersje systemu na smartfony. Dotąd nie naprawiono jeszcze innych “kwiatków”, które czasem pojawiają się podczas obsługi smartwatchy z tym oprogramowaniem. Niektórzy wciąż skarżą się na powracające powiadomienia (potrafią pokazywać się one po kilka razy, choć zostały odznaczone jako odczytane), problemy z synchronizacją konta Google lub z obcinaniem przydatnych znaków w klawiaturze ekranowej.

Rzecz jasna pomniejsze błędy nie przekreślają smartwatchy z Android Wear na pokładzie. Zresztą, Krzysiek był bardzo zadowolony z testowej Moto 360 2 gen. W tego typu urządzeniach jednak, pomyłki software’owe są widoczne chyba jeszcze bardziej niż na smartfonach. Nie ma przecież w tym nic złego, żeby wymagać od zegarka, by działał, jak trzeba.

źródło: Google Forums przez AndroidPolice

Komentarze

 • Android Wear 2.0 to system który powinien być już od samego początku bo jego poprzednik był tak okrojony że nie dało się tego używać. Mam nadzieje że za rok zobaczymy 3.0

 • pkonrad

  Oj kolego redaktorze. Android Wear 2.0 działał bardzo dobrze, a problem o którym piszesz powstał po aktualizacji aplikacji “Google” w zegarku, która zresztą w piątek 11.08.2017 r. została poprawiona i asystent “OK Google” działa prawidłowo, więc trochę spóźniłeś się ze swoim bezsensownym newsem…

  • Krzysiek

   A mnie nie działa… I huj. P9 Lite na 7.0.0 z Huawei Watch na 2 nie da się używać…

   • pkonrad

    Jaką masz wersję aplikacji Google w zegarku i w telefonie?

    • Krzysiek

     7.8.22.25.arm z 11 sierpnia, ale problem występuje od początku gdy zaktualizowałem. Problem w tym że nie wiem czy to jest wina telefonu czy zegarka bo oba można powiedzieć tego samego dnia zostały zaktualizowane do androida 7 / wear 2…

 • pkonrad

  Oj kolego redaktorze. Android Wear 2.0 działał i działa bardzo dobrze. Problem o którym piszesz powstał po aktualizacji aplikacji “Google” w zegarku do wersji 7.7.18.25.arm. W piątek 11.08.2017 r. aplikacja ta została zaktualizowana do wersji 7.8.22.25.arm i asystent “OK Google” działa już prawidłowo, więc trochę spóźniłeś się ze swoim bezsensownym newsem, który zresztą z prawdą ma niewiele wspólnego.

 • Krzysiek

  Huawei watch z android wear 2 to masakra, a używając go razem z Huawei P9 Lite zaktualizowanym do 7.0.0 to już w ogóle porażka na maxa! Ciągle ubijanie aplikacji można zmienić w ustawieniach, ale i tak jak nie mam połączenia po wifi to nie działa asystent i aktualizowanie pogody Googla… Czasem potrafi się rozłączyć i nie aktualizuje tarcz, a o tak kuriozalnej funkcji która obsługują nawet smartwache za 200zł jak zapomniałeś telefonu można zapomnieć. Nie ma, brak, całkowicie…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona