Ważne

Vertu wystawia na licytację 105 urządzeń ze swojej muzealnej kolekcji

Słyszeliście o tym, że producent drogich i luksusowych telefonów, Vertu, kończy swoją działalność? Nie była to do końca samodzielna decyzja, po prostu nie dało się inaczej w obliczu olbrzymich długów firmy. Jeżeli jednak Waszym marzeniem było mieć urządzenie tej marki to jeszcze nic straconego. Korzystając z tej okazyjnej (względem ceny pojedynczego telefonu) oferty możecie nabyć od razu… 105 sztuk. Za jednym zamachem.

Jeszcze na początku roku marka, przy powstaniu której palce maczała Nokia, przeszła w ręce nowego właściciela. Chociaż zapowiedzi były szumne, wiele z nich nie wynikło, wskutek czego niespełna miesiąc temu pojawiła się informacja o zakończeniu działalności firmy. Coś trzeba jednak zrobić z dobytkiem zgromadzonym przez ostatnie piętnaście lat, prawda? W celu ograniczenia strat najlepiej go… sprzedać.

I nie chodzi tutaj nawet o to, co zalega w magazynach (o ile zalega), bowiem na aukcję trafiło 105 – lub 106, jak widnieje w podlinkowanym na aukcji dokumencie – urządzeń, które pochodzą z muzeum marki. Są to modele z lat 2002-2015, wśród których znajdują się zarówno pełnoprawne urządzenia, jak i prototypy – wszystkie sygnowane logo Vertu. Oznacza to ni mniej, ni więcej niż to, że część kolekcji może po prostu nie działać.

Wśród modeli, które zostały wystawione na licytację, znaleźć można zarówno telefony klasyczne, jak i smartfony. Solidnego powiewu luksusu doda z pewnością fakt, że są wykończone złotem, diamentami i naturalną skórą. A jakby tego było mało, to w ramach gratisu szczęśliwy nabywca otrzyma jeszcze komplet materiałów reklamowych.

Jeżeli chcecie, aby ta kolekcja znalazła nowy dom właśnie u Was, nic prostszego – wystarczy kliknąć w >ten link<, aby przejść do aukcji i rozpocząć licytację. A, no i rzecz jasna przygotować pewna sumę pieniędzy, na ten moment przyda się jakieś 95 000 złotych- całość została bowiem wyceniona na 20 000 funtów. Pamiętajcie jednak, że to licytacja, więc wszystko może się dynamicznie zmienić. I spieszcie się, ponieważ ma potrwać jeszcze tylko do jutrzejszego wieczora ;).

Źródło: BidSpotter dzięki Android Authority
Grafika główna: Vertu

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona