Hej, użytkownicy Twittera w Polsce – dobrze się bawicie w weekendy?

W lipcu Twittera odwiedzało codziennie średnio 1,4% polskich internautów. Rekord padł 25 lipca, kiedy do serwisu zalogowało się 2,6 procenta użytkowników sieci. A w weekendy robimy sobie wolne od ćwierkania.

Codziennie z Twittera korzysta średnio 372 tysiące ludzi – to około 1,4 procenta wszystkich użytkowników sieci w naszym kraju. Najchętniej tweetowaliśmy 21, 24 i 25 lipca – w ten ostatni dzień padł rekord: 667 tysięcy osób. Stanowiło to 2,6% wszystkich, którzy korzystali wtedy z internetu.

Najmniej użytkowników Twittera odwiedziło serwis w sobotę 1 lipca. Pogoda i dzień wolny od pracy zrobiły swoje: na tę formę kontaktu zdecydowało się tylko 0,7 procent internautów (jakieś 184 tysiące osób). W ogóle weekendy to czas, gdzie Twitterowicze są zdecydowanie mniej aktywni na portalu. Średnia dla sobót i niedziel w ubiegłym miesiącu kształtowała się na poziomie 298 tys. użytkowników.

Statystyka zebrana przez Gemiusa obejmuje różne źródła: w analizie uwzględniono dane z komputerów osobistych i laptopów oraz urządzeń mobilnych – również z aplikacji. Wychodzi na to, że trudno nas przyciągnąć do ekranów w weekendy, i dobrze! Badania wskazują, że im mniej czasu poświęcamy na portale społecznościowe, tym dla nas lepiej. Ale naszego Twittera to szanujcie ;)

źródło: Gemius

Komentarze

  • pepe444

    Czyli można powiedzieć, że w Polsce prawie nikt z tego nie korzysta. A niektórzy wyobrażają sobie, że ten Twitter to ma taką siłę rażenia, że rozwalą nim rząd i zrobią, żeby było tak jak było, wystarczy codziennie rzucić tam parę bluzgów, pseudo-śmiesznych obrazków i linków do fakenewsów :)

  • pantadeus

    Twitter tym się różni od FB, że tam trzeba mieć coś do powiedzenia, nie wystarczy wrzucić zdjęcie kotka i już lecą lajki. A ograniczenie do 140 znaków dość skutecznie ogranicza liczbę użytkowników po IQ, w końcu trzeba umieć pomyśleć, żeby się wypowiedzieć w tym limicie :)

  • Ris

    Najlepszy portal.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona