Ważne

8 sierpnia Sharp zaprezentuje bardziej “bezramkowy” smartfon niż Galaxy S8, LG G6 i Xiaomi Mi Mix

Sharp od kilku lat (dokładniej od 2013 roku) wprowadza do sprzedaży “bezramkowe” smartfony – do tej pory zaprezentował ich łącznie aż 28! Jednak tym razem Japończycy postawili sobie poprzeczkę wyjątkowo wysoko. Efektem ich wysiłków będzie najbardziej “bezramkowy” sprzęt na rynku.

Sharp poinformował, że Aquos S2 zadebiutuje 8 sierpnia, czyli już w najbliższy wtorek. Producent zdradził też, że smartfon będzie miał 5,5-calowy wyświetlacz, ale jednocześnie rozmiary “standardowego” 5-calowca. Do tego współczynnik screen-to-body ratio, czyli powierzchni ekranu do powierzchni całego panelu przedniego ma wynosić rekordowe 84,95%.

A to oznacza, że Sharp Aquos S2 będzie najbardziej “bezramkowym” smartfonem na rynku. Dla porównania, w przypadku flagowego przykładu “bezramkowca”, czyli Xiaomi Mi Mixscreen-to-body ratio wynosi zaledwie 83,6% (choć sam producent zarzeka się, że jest to aż 91,3% – niestety to kłamstwo). W LG G6 współczynnik ten osiąga wartość ~79% (zaskakująco mało, prawda?). Najbliżej jest Galaxy S8, jednak i on przegrywa z wynikiem na poziomie 84,26%.

84,95% screen-to-body ratio to naprawdę dużo, więc od razu pojawiają się pytania, gdzie zostaną umieszczone niezbędne na panelu przednim elementy. Odpowiedź jest prosta: Sharp po prostu wytnie sobie w tafli wyświetlacza potrzebne otwory, m.in. na “oczko” kamerki przedniej czy głośnik do rozmów. Umożliwi mu to technologia FFD (Free Form Display).

Sharp jednocześnie jednak zapowiedział, że nie zamierza poprzestać na 84,95% screen-to-body ratio i jego celem jest osiągnięcie pełnych 100%.

Źródło: PR Newswire

Komentarze

 • Powinno im wyjść, ich wyświetlacze są lepsze od telewizrów które sami robią, sam mam tablet z 2013 z ich wyświetlaczem i mimo wieku ma 2560×1600 (niestety nie dopasowane UI by wykorzystać potencjał) i kolory też całkiem spoko a wielki minus na słońcu gorzej niż telefony jeszcze z windowsem mobile

 • Jan Kowalski

  Mam Mi Mixa i S8+, wyliczenia wyliczeniami, ale nikt mi nie wmówi że S8 jest prawdziwszym bezramkowcem niż Mi Mix. Może i Samsung ma małe ramki i jest atrakcyjny z wyglądu ale to Xiaomi wygrywa w moim przekonaniu na tym polu. Jeśli Xiaomi nie ma 91,3% tylko 83,6% to i Samsung nie ma deklarowanych 84,26 tylko mniej. Ale o czym ja tu mówie, trzeba być ślepym żeby tego nie widzieć. Z niecierpliwością czekam na nowości Sharpa lecz deklaracja chęci osiągnięcia 100% jest niemożliwa do zrealizowania. No chyba że będziemy trzymać w dłoni urządzenie “dotykając” skrajnych pikseli ekranu co było by nie do użytku biorąc pod wzgląd możliwość uszkodzenia tak niezabezpieczonej matrycy, nawet oled w formie papieru sie nie sprawdzi.

  • Vallenrod

   To podziel sie Asan doswiadczeniem z posiadamia MI MIX boc slyszalem ,ze glosnik pod ekranem jest do kitu.

 • Adam H.

  Ciekaw tylko jestem gdzie będzie można go kupić pewnie w Japonii :)

  • Mateusz

   Są sklepy, które odblokowują telefon by działał po za terenem Japonii. Tanio jednak nie jest, Sharp Aquos kosztujący w Japonii ok 430$, kosztuje po odblokowaniu 650$.

   • hans

    plus vat i pewnie jakies clo.

 • Mateusz

  Sharpy to naprawdę fajne słuchawki, niestety szkoda że producent nie pokusił się o sprzedaż za granicą.

 • teges

  Może i Mi Mix i S8 nie są tak bezramkowe, ale nie mają głupich wycięć na zbędną kamerkę. Nie pamiętam nawet kiedy jej używałem.
  Huawei miało kiedyś telefon z obracaną tylną i to było idealne rozwiązanie.

 • Vallenrod

  Mnie osobiscie najbardziej pasuja LG G6 ramki choc przynaje ,ze S8 lepiej wyglada. Taki bezramkowe telefony to juz chyba przesada .

 • Radosław Radziu

  Sam bym z chęcią (zakładając, że aparat będzie na poziomie S7) kupił wersję ze Snapem 660 :-)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona