8 sierpnia Sharp zaprezentuje bardziej "bezramkowy" smartfon niż Galaxy S8, LG G6 i Xiaomi Mi Mix
Ważne

8 sierpnia Sharp zaprezentuje bardziej „bezramkowy” smartfon niż Galaxy S8, LG G6 i Xiaomi Mi Mix

Sharp od kilku lat (dokładniej od 2013 roku) wprowadza do sprzedaży „bezramkowe” smartfony – do tej pory zaprezentował ich łącznie aż 28! Jednak tym razem Japończycy postawili sobie poprzeczkę wyjątkowo wysoko. Efektem ich wysiłków będzie najbardziej „bezramkowy” sprzęt na rynku.

Sharp poinformował, że Aquos S2 zadebiutuje 8 sierpnia, czyli już w najbliższy wtorek. Producent zdradził też, że smartfon będzie miał 5,5-calowy wyświetlacz, ale jednocześnie rozmiary „standardowego” 5-calowca. Do tego współczynnik screen-to-body ratio, czyli powierzchni ekranu do powierzchni całego panelu przedniego ma wynosić rekordowe 84,95%.

A to oznacza, że Sharp Aquos S2 będzie najbardziej „bezramkowym” smartfonem na rynku. Dla porównania, w przypadku flagowego przykładu „bezramkowca”, czyli Xiaomi Mi Mixscreen-to-body ratio wynosi zaledwie 83,6% (choć sam producent zarzeka się, że jest to aż 91,3% – niestety to kłamstwo). W LG G6 współczynnik ten osiąga wartość ~79% (zaskakująco mało, prawda?). Najbliżej jest Galaxy S8, jednak i on przegrywa z wynikiem na poziomie 84,26%.

84,95% screen-to-body ratio to naprawdę dużo, więc od razu pojawiają się pytania, gdzie zostaną umieszczone niezbędne na panelu przednim elementy. Odpowiedź jest prosta: Sharp po prostu wytnie sobie w tafli wyświetlacza potrzebne otwory, m.in. na „oczko” kamerki przedniej czy głośnik do rozmów. Umożliwi mu to technologia FFD (Free Form Display).

Sharp jednocześnie jednak zapowiedział, że nie zamierza poprzestać na 84,95% screen-to-body ratio i jego celem jest osiągnięcie pełnych 100%.

Źródło: PR Newswire

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona