Orange zwiększa miesięczną opłatę za ubezpieczenie Orange Smart Care

Orange od października 2016 roku oferuje swoim klientom możliwość ubezpieczenia zakupionego wraz z umową smartfona w ramach usługi Orange Smart Care. Do tej pory miesięczna opłata wynosiła za nią – dla konsumentów indywidualnych – 7,98 złotych. Jednak od dziś warunki się zmieniają.

Ale spokojnie – nie oznacza to, że wszystkim, którzy już zdecydowali się na tę ochronę, wzrosną nagle rachunki. Nie. Nowa opłata w wysokości 8,99 złotych będzie obowiązywała tylko tych klientów, którzy podpiszą nową umowę z Orange lub przedłużą obecną oraz oczywiście dobiorą do niej smartfon. W dodatku pierwszy miesiąc ochrony jest bezpłatny.

Jednak podwyżka ceny za usługę Orange Smart Care to nie jedyna, ogłoszona dziś nowość. Przy okazji zwiększono również roczny limit do wykorzystania na naprawę uszkodzonego urządzenia. Od teraz wynosi on 800 złotych, a nie, jak dotychczas, 700 złotych. Moim zdaniem to bardzo uczciwy deal. Oczywiście trzeba pamiętać, że wliczane są do niego także opłaty, związane z transportem i ekspertyzą (odpowiednio: 49 i 69 złotych).

Jeżeli jednak naprawa będzie kosztowała więcej niż 800 złotych, to klient dostanie dodatkowy rabat 10% na sumę powyżej tej kwoty. Ale jest jeden haczyk – nie dotyczy to iPhone’ów. Wszystkiego na temat ubezpieczenia Orange Smart Care dowiecie się z >oficjalnej strony<.

Źródło: Orange

Komentarze

 • Tomasz Dąbrowa

  Muszę o tym pomyśleć jak będę rac nowy telefon u nich ;)

  • Opcja na pewno godna zainteresowania. Szczególnie, jeżeli ktoś nie ma w zwyczaju obchodzić się ze smartfonem jak z jajkiem.

   • Tomasz Dąbrowa

    Mam pecha w życiu, teraz mam UMi Super który spadł z 60 cm w etui i pajęczynka, pół ekranu nie działa

   • Pan Polak

    Poczytaj na forum Orange. Digital Care nie wypłaca odszkodowań. Odmownie załatwiają wnioski o pokrycie kosztów naprawy. To naciągacze

  • Rincewind

   Przeczytaj dokładnie regulamin a Ci się odechce

  • Pan Polak

   Zapomnij! Digital Care nie wywiązuje się z umowy ubezpieczenia. Zawsze odmowa. Nie daj się nabrać.

 • Raul

  Dlaczego nie dotyczy iPhone’ów? Czyżby za często się psuły i były trudno naprawialne? ;)

 • Maska

  12*9zł=108 zł , a do tego 69 zeta za “ekspertyzę” czyli 177 zł koszt. SPORO.

  W serwisie “autoryzowanym” wyświetlacz z wymianą kosztuje 900 a w serwisie alternatywnym robią za 99 wyświetlacz + 50 wymiana.

  • User

   O ile to nie AMOLED bo te są strasznie drogie.

  • xxxx

   Tak tylko ten za 99 zł to nawet nie leżał koło oryginału. Fakt że 800 zł to dużo i można kupić oryginalny LCD taniej, ale nie za 99 zł, no to zależy do jakiego telefonu. Trzeba przejrzeć rynek i zobaczyć jakie ceny są LCD do danego modelu i wiadomo że jeśli cena przesadnie jest niska to jest coś nie tak i to na 100 procent. A jeśli chodzi o czytanie ze zrozumieniem to ekspertyza i transport jest w cenie ubezpieczenia i wlicza się w ubezpieczenia

 • Pan Polak

  Firma zarządzająca ubezpieczeniami w Orange to Digital Care. Banda naciągaczy. Nie płacą za naprawę uszkodzonego wyświetlacza, czy smartfona. Poczytajcie na forum klientów Orange. Digital Care chętnie bierze składki, ale nie spotkałem nigdy ich zadowolonego klienta. Wręcz przeciwnie. Królowie negatywnego rozpatrywania wniosku o pokrycie kosztów naprawy z ubezpieczenia. Jest ktoś, komu wypłacono odszkodowanie? Nie sądzę. Ż e rują na rzeszach naiwnych, nowych klientów.

 • Justyna Mariusz Poświata

  Przeprasza …. a ja sobie tego nie życzę i jak mam to wyłączyć

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona