Ważne

Strzeżcie się spojlerów Gry o Tron. HBO zostało zhakowane – ukradziono niepublikowane odcinki serialu

Amerykańska telewizja HBO poinformowała wczoraj, że hakerzy ukradli niepublikowane jeszcze epizody Gry o Tron. Dodatkowo z dysków HBO rzekomo zostały pobrane całe skrypty odcinków, więc przestępcy będą wiedzieli, jak potoczy się akcja w siódmym sezonie serialu.

Prezes HBO, Richard Plepler, w notatce dla personelu, którą później udostępniono mediom, napisał:

Jak większość z Was prawdopodobnie słyszała, padliśmy ofiarą cyberataku, co doprowadziło do kradzieży informacji, w tym tych dotyczących naszych programów. Każdy tego typu incydent jest oczywiście uciążliwy i stanowi niepokojący sygnał. Mogę Was zapewnić, że kierownictwo wyższego szczebla i specjalny zespół technologiczny współpracują całą dobę, aby chronić nasze interesy. Wykonują wręcz tytaniczną pracę.

Firma odmówiła komentarza na temat tego, które odcinki serialu trafiły w ręce przestępców i jakie skrypty wykradziono, powołując się na dobro śledztwa. Według nieoficjalnych informacji Entertainment Weekly, hakerzy pobrali 1,5 terabajta danych i już opublikowali w sieci pewne epizody seriali “Ballers” oraz “Room 104”, nie czyniąc wyjątku dla scenariusza “Gry o Tron” z przyszłego tygodnia.

Agencje AFP Reuters dostały e-maile od niezidentyfikowanych nadawców, w których chwalono się udanym atakiem na HBO. Telewizja emituje już siódmy sezon “Gry o Tron”. Serial zbliża się do wielkiego finału, planowanego na przyszły rok.

źródło: Entertainment Weekly przez Gadgets360

Komentarze

 • Linkyop

  HBO coś nie ma szczęścia z tym serialem…

  • mobile4you

   Pieniądze szczęścia nie dają …

 • Nero Lakki

  Każdy wie jak potoczy się każdy sezon czyli…. umarł król niech żyje król.Oklepane w książkach trzeciego nurtu ponieważ narracja w pierwszym obiegu musi przykryć i ukryć rzeczywistość.Komu chce się szukać śladów angielskich i szkockich najemników w podboju Tartari i zdobyciu Kazania i od tej daty zmiany tytułu księcia Moskwy na Cara.Komu chcę się szukać że po wkroczeniu do Moskwy wojsk polskich nadal u bojarów było w modzie wielożeństwo jak u Tatarów.Putin to tylko potwierdza ze swoimi żonami a prawosławie to religia taka czy inna niż i aż islam.Moskwie bliżej do Azji i jej tytułów ponieważ nigdy nie chcieli tytułów władców z Rzymu.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona