Ważne

Meizu chyba polubiło dodatkowe wyświetlacze – w Meizu X2 będzie okrągły

Meizu Pro 7, nowy flagowy smartfon firmy, został zaprezentowany niespełna tydzień temu, a już słyszymy o kolejnym urządzeniu tego producenta, które może mieć drugorzędny wyświetlacz. Mowa o Meizu X2, następcy zeszłorocznego modelu “X“.

Zgodnie z raportami, które napłynęły z Dalekiego Wschodu, Meizu przymierza się powoli do premiery swojego kolejnego smartfonu. Nie ma to być tak mocne urządzenie jak model Pro 7 czy Pro 7 Plus, ale będzie mieć z nimi coś wspólnego – dodatkowy wyświetlacz na pleckach.

Co ciekawe, wygląda na to, że wyświetlacz pomocniczy będzie nie prostokątny, jak we flagowcach Meizu, a okrągły. Oprócz tego, zdjęcia, którymi dysponujemy sugerują, że ekranik ten będzie miał raczej ograniczoną funkcjonalność i wyświetli głównie widżet zegara, baterii i powiadomień.

Innym szczegółem, który można bez trudu wyczytać ze zdjęć jest fakt, że Meizu X2 będzie miał pojedynczy aparat z diodą LED. Nie ma żadnych informacji dotyczących specyfikacji telefonu, ale jeśli pójdzie on śladem swojej poprzedniej inkarnacji, to będzie to propozycja z mocnej średniej półki.

źródło: Playfuldroid
na zdjęciu tytułowym: Meizu Pro 7 dzięki The Verge

Komentarze

 • gość

  Kto odkłada telefon np. na stół wyświetlaczem do dołu? Chyba tylko będzie tak robił ten kto zakupi własnie Meizu…

  • tomikitwo

   dokładnie, dla mnie też to jest poroniony pomysł z tym małym ekranem na plecach, jedyne mądre wykorzystanie tyłu to e-ink jak w yotaphonach

   meizu strasznie kombinuje, ale jak dla mnie to nie wyjdą na prosta tymi ekranami na plecach

  • Wielu ludzi tak robi, szczególnie w Azji, co poniekąd wiąże się z kulturą pracy. Także… Kilka milionów na pewno się znajdzie. Niemniej pomysł na ficzer słaby XD

  • MixhaL

   Kto kładzie telefon na plecach? Wydaje kilka tysięcy na telefon po to żeby po 2 tyg porysować aparat??? Rozumiem jak ktoś ma w etui lub jakiegoś kartofla, wiadomo katolickiej co by nie zrobił i tak foto wyjdzie rozmazane.

  • Łukasz

   Ja w swoim służbowym blackberry Z10 po położeniu tel. ekranem do dołu to automatycznie załącza się cichy i nie dostaję powiadomień. Gdyby zrobili podobne zastosowanie w tym tel. to dodatkowy wyświetlacz mógłby służyć, do wyświetlania komunikatów o połączeniu lub treści sms w dyskretny sposób podczas, gdy ty nie możesz w danym momencie rozmawiać.

 • Ja

  Ja tak odkładam i sobie to chwale

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona