Ważne

USB 3.2 umożliwi transfer z prędkością nawet 2 GB/s

USB 3.0 Promoter Group, w skład której wchodzą m.in. Apple, HP, Intel i Microsoft, zapowiedziała właśnie rychłe wprowadzenie na rynek nowego standardu – USB 3.2. Ma on umożliwić transfer danych z prędkością nawet 2 GB/s i to również z wykorzystaniem już istniejących kabli z końcówką USB Typu C.

Początkowo hosty USB i urządzenia projektowano jako rozwiązania jednoliniowe. Jednak przewody z końcówką USB Typu C są już w stanie obsłużyć wieloliniowe operacje, co pozwala uzyskać jeszcze szybszy przesył danych pomiędzy sprzętami. Teraz, dzięki standardowi USB 3.2, mogą one zapewnić dwuliniowy transfer po 5 Gbit/s każdy lub nawet dwa po 10 Gbit/s każdy.

Jednak najważniejsze jest to, że aby uzyskać takie prędkości, wcale nie trzeba kupować całkowicie nowych kabli. Dla przykładu, host USB 3.2 połączony dostępnym już na rynku przewodem z końcówką USB Typu C z urządzeniem, wyposażonym w port USB 3.2 jest w stanie zapewnić transfer na poziomie 2 GB/s.

Nowy standard jest aktualnie jeszcze w fazie testów. Jego oficjalna premiera planowana jest na wrzesień 2017 roku, a więc już za kilka tygodni. USB 3.0 Promoter Group zapowiedziało również, że będzie on wstecznie kompatybilny z USB 3.0 i starszymi urządzeniami.

*Na zdjęciu tytułowym Huawei P10 Plus (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: Business Wire

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona