Ważne

Miej firmę, wszczep swoim pracownikom podskórne chipy. Niech płacą sobie za chrupki z automatu ręką

Three Square Market jest pierwszą firmą w Stanach Zjednoczonych, która oferuje swoim pracownikom możliwość wszczepienia sobie pod skórę implant z mikrochipem do płatności bezprzewodowych. Bo czemu nie?

“To kolejna wielka rzecz, która nieuchronnie zmierza na rynek, i my chcemy być jej częścią” – powiedział Todd Westby, dyrektor generalny Three Squad Market. Jego przedsiębiorstwo zajmuje się projektowaniem oprogramowania dla pomieszczeń socjalnych, które powszechnie można spotkać w kompleksach biurowych.

Chip wielkości ziarenka ryżu jest wszczepiany w dłoń ochotnika, w przestrzeń między kciukiem a palcem wskazującym. Można nim płacić bezprzewodowo w taki sam sposób, jak kartą lub smartfonem. Jego funkcjonalność można poszerzać o inne funkcje – może na przykład służyć jako klucz do drzwi lub tag identyfikacyjny umożliwiający zalogowanie się do komputera. Na razie urządzenia zostaną wszczepione 50 pracownikom, przy czym nie jest to żaden przymus – chętni zgłaszają się dobrowolnie.

Każdy chip kosztuje 300 dolarów, przy czym pracownicy firmy nie muszą za nie płacić. Jej dyrektor zapewnia, że implanty są całkowicie bezpieczne – zarówno pod względem wpływu na zdrowie jak i przechowywania danych. Jak wyjaśnia Westby, “dane są szyfrowane. Chipy nie mają modułu GPS – nie śledzimy swoich pracowników”.

Na świecie istnieją już firmy, które wykorzystują wszczepione pracownikom chipy, w celu usprawnienia procesów produkcyjnych i innych. Jedna z nich znajduje się w Szwecji – tam chipy dało sobie wszczepić 100 jej pracowników.

źródło: kstp.com
zdjęcie tytułowe ma charakter poglądowy

Komentarze

 • mapa

  Niefajnie

 • eh

  Jak bydło. Na razie każdy parobek ma telefon.
  Za jakiś czas każdy niewolnik dostanie czip w łeb, nie do wyjęcia.
  Imperium musi wiedzieć co knują barany. Bredzą o wolności.

 • Marcel

  Znamię bestii, znamię bestii…

 • Michal Oborski

  W Biblii o tym było. “Znamię bestii”

 • hfhfhjdid

  Pojęcie “proszę Cię o rękę” zyskuje na wartości

 • stark2991

  A potem przez błąd systemu skasuje się wypłata, albo zamiast jednego batonika kupi się tysiąc :p Chyba podziękuję :)

 • Wolny znaczy nieśledzony

  Przecież dzisiaj każdy baran już to ma nazywa się “smartfon” dobrowolnie podaje służbom swoja lokalizacje, próbkę głosu, odcisk palca, tęczówki , skan twarzy, tętno stan zdrowia preferencje polityczne. Ba istnieją także największe barany piszące na fejsie gdzie będą np za dwa dni :)

  Służby mają także znakomity podsłuch z wideo na pewno w androidzie są zostawione backdoory aby nagrywać coś z mikrofonu nieświadomego użytkownika.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona