Co się dzieje? Z HMD Global odchodzi w trybie natychmiastowym najważniejsza osoba

Ludzie przychodzą i odchodzą – to naturalna kolej rzeczy. Jednak w tym przypadku zupełnie bez zapowiedzi i w dodatku w trybie natychmiastowym odchodzi najważniejsza osoba w przedsiębiorstwie.

HMD Global powstało stosunkowo niedawno, bo w grudniu 2016 roku. Zadaniem firmy, która ma na okres dziesięciu lat pełnię praw do logo Nokia i własności intelektualnej niegdysiejszego potentata branży urządzeń mobilnych, jest ponownie wprowadzenie i wypromowanie marki Nokia na rynku. Od początku istnienia przewodzi jej CEO Arto Nummela, który kiedyś pracował dla Nokii, a później też Microsoftu.

A właściwie powinienem użyć czasu przeszłego, ponieważ HMD Global poinformowało dziś, że CEO opuszcza szeregi i to w dodatku w trybie natychmiastowym. Przedstawiciele firmy nie podają powodów tak nagłej decyzji, ale zapewniają, że wszystko odbyło się za obopólnym porozumieniem i w miłej atmosferze.

Arto Nummela odegrał kluczową rolę we współtworzeniu HMD Global, zbieraniu zespołu i prezentowaniu pierwszych produktów. W imieniu całego zarządu chciałbym podziękować Arto za jego wkład i życzyć powodzenia w przyszłych wysiłkach – Sam Chin, dyrektor zarządu HMD Global Oy

Od teraz najważniejszą osobą w HMD Global będzie Florian Seiche, który od samego początku jest dyrektorem przedsiębiorstwa. On zresztą także w przeszłości pracował w Nokii. Ale nie tylko, ponieważ zdarzyło mu się także pracować dla Siemensa, Orange i HTC.

Źródło: HMD Global

Komentarze

 • Tomasz G.

  Szkoda że w dzisiejszych czasach nie docenia się kariery i doświadczenia zdobytego na wszystkich szczeblach. Dzisiaj wystarczy dobry uniwersytet i znajomosci by być dyrektorem i później tacy ludzie nie mają pojęcia jak zarządzać w korporacjach – smutne. Mam znajomych którzy zarządzają firmami a nie mają o tym pojęcia jedna z koleżanek dostała taką posadę po zmywaku! Osoby powoływane na dyrektorów w dużej mierze to karierowicze i jak dziś pamiętam tekst na spotkaniu jednego ze świeżo mianowanych dyrektorów – “panowie będę na tym stanowisku przez rok, więc ni życzę sobie złych wiadomości szkodliwych dla mojej kariery.”

  • Qlimax

   Tacy ludzie nie kierują firmami czy poszczególnymi działami tylko własnymi karierami. Są nauczeni robić kasę dla siebie i robią to dobrze.

   • Tomasz G.

    …i w tym jest problem

 • stark2991

  Skoro w trybie natychmiastowym to musiał coś nieźle spaprać :)

  • Fff

   Haha ten okręt jeszcze dobrze nie wypłynął a już tonie i szczury lecą za burtę hahaha

  • Ktoś z zarządu kupił sobie Nokie 3

 • tom

  po takiej wtopie jaką jest Nokia 3 nie ma co się dziwić

 • Norbert Nowakowski

  może urabiał już firmę dla kolegów z Microshitu jak kiedyś były Prezes Noki ;)

 • uru28

  Czasem gorzej jest jak do firmy PRZYCHODZI w trybie natychmiastowym nowa osoba…. NOKIA, MICROSOFT……

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona