Ważne

Koniec z planowaniem najlepszej pory na podróż. Mapy Google zrobią to za nas

Google nie ma zamiaru spocząć na laurach i mimo już dużej popularności swoich Map, wciąż wzbogaca je o nowe funkcje. Tym razem mowa o udogodnieniu dla kierowców, którzy na podstawie informacji, prezentowanych w aplikacji, będą mogli tak zaplanować swoją podróż, aby przebiegła ona bez żadnych utrudnień i zajęła jak najmniej czasu.

Śmiem postawić tezę, że wśród czytających ten wpis nie znajdzie się nawet jedna osoba, która lubi stać w korkach. Teoretycznie łatwo jest określić, na jaką porę przypadają tzw. “godziny szczytu” i sprawić, że przejazd będzie płynny. W jednych miastach trwają one jednak krócej, w innych nieco dłużej. Po co więc ryzykować, skoro z pomocą telefonu możemy otrzymać dokładne informacje?

Pomysł, aby przedstawić dane na temat natężenia ruchu w różnych godzinach, mógł zostać zrealizowany dzięki olbrzymiej liczbie użytkowników Map Google, ale również aplikacji Waze. Widoczny na poniższym zdjęciu wykres prezentuje o jakiej porze najlepiej zaplanować podróż, aby trwała jak najkrócej. Czas ten jest wyróżniony kolorem zielonym.

Jak na razie usługa jest dostępna wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Mapy już teraz mogą powiadamiać o wzmożonym i odbiegającym od norm ruchu drogowym w okolicy. W tym przypadku mamy do czynienia z jeszcze bardziej rozbudowaną funkcją, która może pozwolić nam na zaoszczędzenie czasu. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że jak najszybciej pojawi się ona również w naszym kraju.

Źródło: Android Central

Komentarze

 • cycu2007

  Aplikacja Maps od google jest w tym momencie dla mnie najlepszą i najdokładniejszą nawigacją. Zawsze pokazuje najszybszą trasę, jakie będzie opóźnienie no i teraz jak można ściągać mapy offline wywaliłem przez parę lat niezastąpioną aplikację Here

  • 2451

   Google Maps rozwija się całkiem nieźle. Szkoda, że Google jak zwykle ma kilka aplikacji do jednego zamiast stworzyć coś jedno porządnie. Maps – ładniejszy interface, asystent pasa ruchu; Waze – informacja o zdarzeniach drogowych. U mnie póki co wygrywa Naviexpert, omijanie korków w obecnej wersji beta działa całkiem sprawnie.

 • Bartosz

  Mapy są faktycznie świetną aplikacją. Na całe szczęście nie ma jeszcze pędu na reklamy, powiadomienia, zaczepki i inne zbędne funkcje które na siłę przyczepia się dla profitów (patrz Messnger).

  Jedyne co przeraża to ta cholerna inwigilacja, pytania o zdjęcie czy ocenę miejsca w którym byłeś przed chwilą a do którego nawet nie nawigowałeś przy użycia Mapy… Powiadomienia można wyłączyć ale z całą pewnością twoja pozycja nadal jest zapamiętywana i analizowana. I nie zablokujesz tego bo przecież nie cofniesz uprawnień do twojej pozycji dla nawigacji…

 • Marcin Rudnicki

  Dostępność usługi lepiej weryfukujcie. Chyba przestanę zaglądać na Tabletowo. https://uploads.disquscdn.com/images/2a0e439551630ad651bd38766e6553157cc88b587688ff973c8431559c5d45f8.png

  • jan

   jakies dwa tygodnie temu już się u niektórych w Polsce pojawiła ta opcja

 • Jarek

  Używam na codzień naviexperta i jeśli chodzi korki w w-wie działa idealnie. Google mapa nie miały asystenta pasa, więc w dużym mieście pewien problem. Porownujac z AM to juz lepiej wypada google, wiec szerokosci w dridze na wakacje.

 • Miyako_Witch

  No dobra. Tylko, że czasem dla Google trzy samochody na światłach to już tłok i zaznacza na czerwono ulicę, które spokojnie można przejechać i to niespecjalnie zwalniając. Wiem, że żaden mechanizm nie jest idealny, ale w obcych miejscach czasem się zastanawiam, czy brać pod uwagę info od Google, czy jechać na wyczucie.

 • Damian Ewenement

  Ostatnio szukałem czegoś na “zawał” i zauważyłem, że to nie do końca działa jak powinno… znaczy mam kropkę (nawet w trybie samochodowym) niemożliwe jest nawigowanie! Jak to przełączyć? W ustawieniach nic o tym nie ma i stale się z tym gubię…

 • Papa Polak

  Najbardziej zależy mi na asystencie pasa ruchu, w tym co do tej pory jest. A jechałem ostatnio przez kilka miejscowości na Śląsku i ten asystent był jakiś mizerny. Gdyby nie “tomtom” nie dało się jechać.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona