Ważne

ZOJI Z6 to trochę droga deska do krojenia. Ale na szczęście może też posłużyć jako smartfon

Pamiętacie inteligentny nóż-tasak od Samsunga? Ale o ile był to tylko trolling i „urządzenie” nigdy nie zadebiutowało na rynku, tak z ZOJI Z6 jest zupełnie inaczej. Sprzęt właśnie trafił do sprzedaży w Polsce i świetnie sprawdzi się zarówno jako deska do krojenia, jak i smartfon.

No dobra, z tą deską to teraz ja Was trochę trolluję, ale jak sami widzicie powyżej, właśnie w taki sposób producent testował wytrzymałość ZOJI Z6. I jak się okazuje, urządzenie przetrwało bez najmniejszego uszczerbku. Jest to bowiem sprzęt typu rugged, czyli we wzmocnionej obudowie, dodatkowo pyło- i wodoszczelnej, spełniającej normę IP68.

Jednocześnie przyznam, że z tą marką spotykam się – podobnie, jak i zapewne 99% z Was – po raz pierwszy. Ale w przesłanej do nas informacji prasowej wyjaśniono, że jest to submarka Homtom, a tę ostatnią już na pewno kojarzy znacznie więcej naszych Czytelników. Piszemy o niej bowiem regularnie i niektórzy nawet dają nam znać, że kupili jeden z oferowanych przez nią smartfonów.

OK, ale skończymy już ten wstęp i przejdźmy do samego ZOJI Z6. Urządzenie wyposażono w 4,7-calowy, pokryty szkłem Gorilla Glass 4. generacji wyświetlacz, czterordzeniowy (4 x ARM Cortex-A7) procesor MediaTek MT6580 1,3 GHz z układem graficznym Mali-400, 1 GB RAM, 8 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD oraz aparaty: 8 Mpix na tyle i 5 Mpix na przodzie (choć są to wartości interpolowane z – odpowiednio – 5 Mpix i 2 Mpix).

Niewątpliwymi zaletami ZOJI Z6 są czytnik linii papilarnych i Dual SIM (chociaż standby). Łączność w smartfonie zapewniają moduły: Bluetooth 4.0, jednozakresowe Wi-Fi 802.11 b/g/n 2,4 GHz, 3G (brak LTE), GPS i A-GPS oraz złącza: słuchawkowe 3,5 mm i microUSB (zabezpieczone specjalnymi zaślepkami, aby nie dostały się do nich kurz i woda).

ZOJI Z6 pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 6.0 Marshmallow i czerpie energię z akumulatora o pojemności 3000 mAh. Całość ma „grubość” 9,9 mm. W sprzedaży dostępne będą trzy wersje kolorystyczne: czarna, żółta/pomarańczowa i zielona. Cenę smartfona ustalono na 399 złotych.

Na koniec dodam, że oficjalną dystrybucją ZOJI Z6 zajmuje się firma CK Mediator i to właśnie ona odpowiada za realizację 24-miesięcznej gwarancji. Trzeba jednak zwrócić uwagę, żeby na pudełku ze smartfonem znajdował się jej hologram. Jeżeli go nie ma, to znaczy, że urządzenie zostało ściągnięte przez sprzedawcę z innego źródła.

Źródło: informacja prasowa

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona