Tym razem Asus nie będzie się tak ociągał i zacznie sprzedawać ZenFone 4 zaraz po premierze
Ważne

Tym razem Asus nie będzie się tak ociągał i zacznie sprzedawać ZenFone 4 zaraz po premierze

Ze smartfonami Asusa jest ten sam, odwieczny problem: od momentu oficjalnej premiery do rozpoczęcia sprzedaży najczęściej mija kilka długich miesięcy. Prawdopodobnie m.in. przez to Tajwańczycy tak słabo radzą sobie w tym segmencie. Możliwe jednak, że w tym roku (w końcu) się to zmieni.

Jak bowiem donosi serwis DigiTimesAsus rozpocznie sprzedaż smartfonów z serii ZenFone 4 już w sierpniu. Przypomnijmy w tym miejscu, że tydzień temu zadebiutował ZenFone 4 Max, a kolejne smartfony – według ostatnich deklaracji producenta – zostaną zaprezentowane jeszcze w lipcu, dokładniej pod koniec. A to oznacza, że wyjątkowo szybko trafią na sklepowe półki, co w przypadku Asusa jest zjawiskiem niespotykanym.

Niestety, obserwatorzy rynku są zdania, że mimo to, Tajwańczycy mogą mieć problem, aby osiągnąć w trzecim kwartale 2017 roku zadowalający wynik sprzedażowy. Wielu konkurentów zaprezentuje bowiem na przełomie sierpnia i września sporo nowości (m.in. Samsung Galaxy Note 8, LG V30, Sony m.in. Xperię XZ1 Compact, Apple jubileuszowego iPhone’a i iPhone’y 7S i 7S Plus) i Asus ze swoimi ZenFone’ami 4 może się po prostu nie „przebić” do świadomości klienta.

W tym miejscu wypada przypomnieć, że w samej Europie (przynajmniej) Asus ZenFone 4V zadebiutuje 21 września na konferencji w Rzymie. Tak bowiem całkiem niedawno podał Roland Quandt (aktualnie jego tweet z tą informacją nie jest już dostępny). I to właśnie ten model można uznać za tegorocznego „flagowca” Asusa, ponieważ zostanie on wyposażony m.in. w czterordzeniowego Snapdragona 820 z Adreno 530, 4 GB RAM i aparat główny 21 Mpix. No chyba, że Tajwańczycy mają jeszcze jakiegoś asa w rękawie, ale jest to mało prawdopodobne.

Na koniec jeszcze tylko szybko dodam, że serwis DigiTimes podaje, że przez cały 2016 rok Asus sprzedał zaledwie 10 milionów smartfonów, podczas gdy celem było 25 milionów. To jednak nie zgadza się z wcześniejszymi doniesieniami, według których Tajwańczykom udało się dostarczyć do rąk klientów w tym okresie 20 milionów urządzeń.

*Na zdjęciu tytułowym Asus ZenFone Zoom S (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: DigiTimes, @rquandt przez GSMArena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona