Ważne

1,2 miliarda użytkowników Messengera. I wszyscy oni będą oglądać w nim reklamy

Facebook jest wielki, a swoją potęgę zbudował między innymi na reklamach. Widzimy je w głównej aplikacji i właściwie się do nich przyzwyczailiśmy. Messenger zaś – mając te same geny – również przygotowuje się do tego, żeby wyświetlać treści sponsorowane. 

Jak mają wyglądać reklamy wyświetlane w Messengerze? Pojawią się na głównym ekranie aplikacji i będą wciskane pomiędzy pojedyncze wątki czatu. Nie trafią miedzy linie dialogu z konkretną osobą (jeszcze tego by brakowało!), ale banery proponujące jakieś usługi czy produkty to i tak spora zmiana względem Messengera, z którym mamy do czynienia teraz.

Podobnie jak w przypadku Facebooka i Instagrama, reklamy na Messengerze będą korzystać z tych samych algorytmów dobierania treści, a zatem będą dostosowane do naszych preferencji. Nie wydaje mi się, żeby komunikator “czytał” prywatne konwersacje, żeby dopasowywać treść reklam do ich tematu – a przynajmniej wolałbym, żeby tak nie było.

Reklamy w Messengerze pojawiły się testowo w Australii i Tajlandii już w styczniu tego roku. Teraz, kiedy trafiły też do wersji beta aplikacji, Facebook będzie stopniowo wprowadzał je na całym świecie. Podejrzewa się, że u nas pojawią się gdzieś pod koniec tego roku. Do tego czasu cieszymy się Messengerem bez reklam. Wiecznie taki nie będzie.

źródło: VentureBeat przez TheAndroidSoul
grafika: instapage.com

Komentarze

 • Miyako_Witch

  W wersji Messanger Lite i Facebook Lite (gdzie konwersacje są dostępne) również?

  • Mlody

   Raczej nie zrobia wyjatku ;) Wiec pora szukac zamiennika do mesengera. Tzn ja juz mam ale jakos dalej siedze na tym fejsbukowym ;p

 • Jarek

  Żaden komunikator nie jest wieczny, kiedyś każdy miał GG, dzisiaj 20 latkowie nie wiedzą co to jest, messenger też nie jest skazany na sukces tym bardziej że alternatyw jest cała masa, ja osobiście korzystam, ale nie niestety moim podstawowym narzędziem, nic nie stoi na przeszkodzie żeby go jeszcze bardziej ograniczyć, i myślę że cześć ludzi myśli podobnie

 • Ciekawe czy reklamy pokażą się także w alternatywnych klientach usługi. Jeśli tak to jak dla mnie Messenger przestanie istnieć.

  • Joorre

   Zależnie od implementacji API najpewniej. Chyba, że wymuszą regulaminem

 • Łukasz Tkacz

  Jaaasne. Mam messengera na telefonie bo mam, ale jest już teraz wystarczająco irytujący (a na iOS nie ma wersji Lite bez tych wszystkich zbędnych dodatków). Się wywali, w końcu SMSy wciąż działają :)

  • Jumperone

   na iOS mam po prostu starą wersję bez “my day”, ulubionych kontaktów i tych innych bzdur

 • Paweł Kołecki

  A Google zaczyna rozwijać ALLO. Ciekawy zbieg okoliczności ;-)

  • cukru

   Google chociaż raz mogłoby się skupić na rozwoju jednego komunikatora, zamiast ciągle pokazywać jakieś nowe. Hangouts, Allo, Duo, jeszcze mają osobną apkę od smsów.

 • Matteos

  Spokojnie, jest pełno innych komunikatorów , tj. WhatsApp, Viber, Telegram, itp.

  • Joorre

   What’s up to Facebook więc też mogą wprowadzić

 • Joorre

  Oby podzielił los GG, który przez nadmiar reklam i ilości ciężkich funkcji zniechęcił do siebie

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona