Nasz branżowy znajomy wydał grę na iOS! Poznajcie Saige

Jeżeli lubisz decydować o czyimś życiu lub śmierci, ta gra może Cię zainteresować

Choć w sklepach z aplikacjami znajduje się multum gier (dokładniejsze statystyki macie tutaj), to w większości są to miernej jakości produkcje albo mało ambitne czasozabijacze. Jeżeli więc szukacie czegoś ciekawszego, warto zainteresować się tytułami z gatunku indie. Od teraz będziecie mieli do wyboru z jeszcze jeden – Saige.

Co warto zaznaczyć już na samym początku, Saige to w 100% polska gra. Jej twórcami są Szymon Adamus, który napisał scenariusz oraz jego brat, programista, który to wszystko zaprogramował. Głos tytułowej bohaterce podłożyła Weronika Krzewińska, a oprawę muzyczną stworzył Dawid „Gambit” Banasiuk.

Jak przyznaje sam Szymon, pomysł wzorowany jest na bardzo popularnej grze Lifeline. Tytułowa bohaterka, Saige, została uwięziona i gracz musi zrobić wszystko, żeby ją uratować (no chyba, że okaże się sadystą i skaże ją na unicestwienie). Rozgrywka opiera się na bardzo prostych zasadach. Saige wysyła nam wiadomości, a my musimy na nie odpowiadać. Od każdej z nich zależy, jak potoczą się dalsze losy.

Gra jest w 100% darmowa, ale mogą ją na razie pobrać jedynie użytkownicy urządzeń, pracujących pod kontrolą systemu iOS. Od czasu do czasu mogą jednak pojawić się reklamy. Aby się ich pozbyć, wystarczy zapłacić 1,99 euro, czyli niecałe 10 złotych.

Na koniec trzeba też wspomnieć, że Szymon Adamus jest dumny nie tylko z samej gry, ale również z soundtracku, stworzonego przez Dawida „Gambita” Banasiuka. W widocznym na samej górze vlogu możemy usłyszeć kilka fragmentów. Jeżeli ktoś lubi takie klimaty, może pobrać cały z iTunes za ~6 dolarów.

Źródło: Szymon Adamus

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona