Ważne

Sony Xperia XA z T-Mobile dostaje aktualizację do Androida 7.0 Nougat

Sony miało chwilowe problemy z aktualizacją do Androida 7.0 Nougat m.in. dla Xperii XA, ale najwyraźniej udało się je już przezwyciężyć, ponieważ proces został wznowiony. Teraz z nowej wersji oprogramowania mogą się cieszyć właściciele Xperii XA, kupionej w T-Mobile.

Dzięki naszemu Czytelnikowi wiemy, że aktualizacja jest udostępniana bezprzewodowo, kanałem OTA (Over-The-Air), czyli smartfon sam powinien Was powiadomić, jeżeli wykryje pojawienie się nowego oprogramowania. Oczywiście zawsze jest ono udostępnianie etapami, więc nie wszyscy dostaną je od razu. Ale do każdego ostatecznie trafi na pewno.

Aktualizacja do Androida 7.0 Nougat waży około 900 MB. Wraz z nią pojawiają się także najświeższe, czerwcowe poprawki zabezpieczeń Androida. W niedalekiej przyszłości właściciele Xperii XA powinni jednak otrzymać również kolejny update, do Androida 7.1.1 Nougat. Takowy dostała już m.in. Xperia X.

Sony Xperia XA z Androidem 7.0 Nougat z T-Mobile (fot. Tabletowo.pl)

Jak wynika z obserwacji naszego Czytelnika, po aktualizacji do Androida 7.0 Nougat jego Xperia XA wyraźnie przyspieszyła. Jeżeli Wasze smartfony też już pracują pod kontrolą nowej wersji systemu, dajcie koniecznie znać w komentarzach, jak wrażenia!

Dzięki Wiktor za info i screena!

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona