Ważne

Sony Xperia XZ Premium z ciekawą modyfikacją dla 4K

Sony od jakiegoś czasu eksperymentuje z 4K. Po wdrożeniu technologii w Xperii Z5 Premium, nastał czas na jej rozwinięcie w przywoływanej XZ Premium. Co jednak nie powinno dziwić, to społeczność postanowiła „wycisnąć” z flagowca jeszcze więcej.

Należy tu rozpocząć od przypomnienia Wam, że 4K zarówno w Xperii Z5 Premium, jak i XZ Premium jest do pewnego stopnia „umowne”. Chodzi o to, że ten właśnie format aktywuje się jedynie podczas oglądania treści multimedialnych, wliczając w to choćby filmy, przeglądanie galerii ze zdjęciami i podobnymi aspektami funkcjonowania urządzenia. Sony tego nie ukrywa – wręcz przeciwnie, nie jest to żadna wiedza mistyczna ;)

Podczas typowego korzystania z urządzenia, ekran pracuje w niższej rozdzielczości, bowiem Japończycy wyszli ze słusznego założenia, że stale aktywne 4K szybko mogłoby wydrenować baterię, która zasila flagową Xperię XZ Premium. Okazuje się jednak, że nie wszyscy myślą w ten właśnie sposób.

Prace nad odpowiednią modyfikacją toczyły się oczywiście w dużej mierze na forum XDA Developers. Nie trzeba było długo czekać, aby światło dzienne ujrzał mod, który znosi narzucone przez Japończyków ograniczenia. Po wykonaniu odpowiednich komend, rozdzielczość 4K jest bowiem już stale aktywna.

Warto jednak mieć na uwadze, że to fanowska modyfikacja. Nie wiemy też, jak zachowa się urządzenie poddane konieczności pracy w wyższej rozdzielczości przez cały czas. Wreszcie, jeśli nie macie zacięcia do majsterkowania przy telefonie, raczej odradzałbym Wam zabawę tego typu wynalazkami. Instalujecie na własne ryzyko!

Z tego też względu nie podam tutaj linka do tej modyfikacji. Sony to jedna z tych firm, które jeśli czegoś nie robi, to zazwyczaj ma w tym jakiś swój określony cel. Wiedzcie jednak, że dzięki programistom, stale aktywne 4K jest już w zasięgu. Kto wie, może za jakiś czas Japończycy sami z siebie dadzą użytkownikom taką możliwość?

źródło: Xperia Blog

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona