Ważne

Masz ZenWatch 2 lub ZenWatch 3? To na Androida Wear 2.0 jeszcze poczekasz

Co gorsza, nie wiadomo, ile jeszcze

Android Wear 2.0 to aktualizacja systemu operacyjnego na smart zegarki, która wręcz wstrząsnęła środowiskiem, zainteresowanym technologią mobilną. Najpierw wszyscy byli podekscytowani zmianami, jakie wprowadza, a nieco później także pozytywnie zaskoczeni listą wspieranych urządzeń. Wśród nich pojawiły się m.in. dwa smartwatche Asusa – ZenWatch 2 oraz ZenWatch 3. Producent jednak nie dotrzymuje zapowiedzianych terminów.

Personalnie mam wrażenie, że cały czas piszę o kolejnej aktualizacji do Androida Wear 2.0. I tak właściwie… się z tego cieszę, ponieważ to oznacza, że producenci dojrzeli do systemowego wspierania swoich urządzeń – nawet tych, które już na dobre zagościły na rynku, nie rezerwując tym samym aktualizacji dla nadchodzących modeli.

Należy zacząć od tego, że oba ZenWatche nie są najnowsze, raczej niedostępne w sklepach, a oprócz tego niezbyt popularne na rynku wtórnym. Ale przecież jest wielu takich, którzy kiedyś te smartwatche zakupili i wciąż są zadowoleni ze swojego smart zegarkaa Android Wear 2.0 zapewniłby im nowe życie. No i tak w gruncie rzeczy nie byłoby nic dziwnego w braku aktualizacji, gdyby… producent jej nie obiecał.

Grafiki prezentujące ZenWatch 3 podczas premiery

Choć nie mam żadnego smartwatcha ze stajni Asusa, to wciąż mam poczucie, że producent mnie zawiódł. Przecież na początku była mowa o tym, że aktualizacja pojawi się na początku drugiego kwartału bieżącego roku. Jak zapewne zauważyliście – ten już minął, a o aktualizacji ni widu, ni słychu. Oddział niemiecki wspomina na Twitterze coś o lipcu oraz sierpniu, a oddział amerykański… usunął tweeta, dotyczącego aktualizacji dla zegarków ZenWatch.

Kiedy więc można spodziewać się Android Wear 2.0 dla ZenWatch 2 i ZenWatch 3? Niestety, nikt już tego nie wie…

źródło: Android Police

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona