Ważne

Nie ma to jak dobry trolling – Samsung podmienia obraz Moneta na telewizor w wiedeńskiej galerii sztuki

Wśród dzieł sztuki wystawionych w galerii Albertina w Austrii, na jednej ze ścian pojawiła się nowa rama. Właściwie to zastąpiła ona jeden z modernistycznych obrazów Claude Moneta. Niewielu gości galerii zdało sobie jednak sprawę, że obraz był tak naprawdę telewizorem w gustownej oprawie.

Akcja była efektem współpracy, jaką podjął austriacki oddział Samsunga z galerią Albertina i kolekcją Batliner, zawierającą dzieła Moneta. I – nie ukrywajmy – była formą promocji telewizorów Samsunga. Model The Frame posiada specjalny tryb Sztuki, który pozwala na wyświetlanie dowolnych obrazów podczas gdy nie oglądamy na nim żadnych innych treści.

Samsung postarał się nawet wyselekcjonować ponad 100 dzieł sztuki znanych malarzy, które mogą być wyświetlane na tym monitorze. Teraz dołączyło do tej grupy 40 kolejnych obrazów z kolekcji Batliner, którą można podziwiać na żywo w galerii w Wiedniu.

Choć film ukazujący akcję podmienienia obrazu Moneta na telewizor Samsunga wydaje się być typowym materiałem reklamowym, zawsze zabawnie jest obserwować zaskoczenie na twarzach ludzi. A takie właśnie emocje odmalowują się na ich twarzach, gdy orientują się, że patrzą na wyświetlacz, a nie oryginalne płótno.

Ciekaw jestem, czy sam bym się zorientował o co chodzi, zanim na ekranie zaczęłyby się pojawiać elementy interfejsu telewizora :)

źródło: Samsung

Komentarze

 • Andrzej

  Prawie tak dobre jak panele tv w windzie kiedyś ?. To chyba było lg. Jak się ludziom pod stopami Rozpadła podłoga

   • wyjek

    tyle że to jest fake – po pierwsze perspektywa jest zawsze idealna bez względu na kamerę, a po drugie to widać greenscreen odbijający się od poręczy na 1:26

 • DDR.PL

  Marketing najwyższa klasa

 • Zapewne sam bym się nie zorientował, chyba że znałbym dobrze dzieło. Mam kilka swoich ulubionych (z zupełnie innego okresu) gdzie taki numer by nie przeszedł. Niemniej pomysł mi się podoba, ale nie mam złudzeń i jego wielkich efektów raczej bym się nie spodziewał. Jest to jakaś forma edukacji i szansa na “liźnięcie” kultury, co należy pochwalić.

 • stark2991

  Czy standardowe obrazy posiadają wstawioną szybę przed płótnem? Bo jeśli nie to nie wiem jak można nie zauważyć refleksów światła na ekranie.

 • Rav-X

  Ja widzę na twarzach patrzących na ten ekran nie zachwyt tylko coś w stylu “what the fuck?”. Ktoś przyszedł oglądać oryginalne dzieło sztuki a patrzy się na obraz z szajsunga, ja bym zażądał zwrotu gotówki za wstęp, jak był płatny.

 • Widziałem lepszy film z udziałem LG – rozmowa o pracę, tv zamiast okna przed oczami potencjalnego pracownika i nagle na ziemie spada meteor…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona