Ważne

Wczoraj minęło 6 lat od powstania Google+, ale obawiam się, że to już #nikogo

Większość ludzi miałaby spore opory podejść do sześciolatka i powiedzieć mu bez ogródek: “Wiesz, zapomniałem, że masz dzisiaj urodziny”. Trudno wyrokować, jak wpłynęłoby to na psychikę małego, zwłaszcza, gdy od kilku lat byłby przyzwyczajony, że w ten konkretny dzień wszystko kręci się wokół niego. Bez urazów psychicznych skończy się u Google+, które jest tylko serwisem społecznościowym. Młodym, ale też takim, o którym już chyba wszyscy zapomnieli…

Sześć lat to sporo. Ciężko stwierdzić, ile jeszcze “pociągnie” Google+, zwłaszcza, że grono jego zwolenników wydaje się być niezmiennie wąskie. Jeszcze parę lat temu, zanim z tego serwisu społecznościowego wyizolowano Zdjęcia, portal mógł być umiarkowanie chętnie odwiedzany przez przeciętnych użytkowników ekosytemu Google. Teraz ludzie widzą coraz mniej powodów, dla których mieliby wracać do Google+, co nie znaczy, że ich nie ma – kilka sensownych podał Wam Grzegorz (a.k.a. Cichy).

Różne grupy ludzi dzielą się tam swoimi inspiracjami czy radami. Znajdziemy tam programistów, kucharzy czy fanów Pokemonów. Google+ jest zdecydowanie mniej podatne na fake newsy niż Facebook, mniej jest w nim materiałów sponsorowanych czy farm lajków. Wielu osobom odpowiada ta czystość i przejrzystość, mają swoje grupy, w których się udzielają i cieszą się, że uciekli od inteligentnego strumienia wydarzeń Zuckerberga.

Przyznam się szczerze, że nie korzystam aktywnie z Google+. Podoba mi się konstrukcja tego serwisu, lubię te duże zdjęcia na stronie głównej i fakt, że jakość fotografii w serwisie jest zauważalnie lepsza niż na Facebooku. Ale wracać tam codziennie nie mam po co…

A Wy korzystacie aktywnie z Google+?

źródło: AndroidPolice, AndroidCentral

Komentarze

 • Tomek pozdro

  Korzystam. Zazwyczaj szukam inspiracji. Jakiś tapet, ciekawych widżetów. W sumie kiedyś się tym bardziej interesowałem. Teraz tylko zmieniam tapetę xD.
  Również można uzyskać kontakt z deweloperem. Zgłaszać błędy. Bardzo dobre miejsce. Prawie w ogóle nie ma żadnych śmieszków.

 • Mikołaj Bartczak

  Ja korzystałem. Przestałem po dużej aktualizacji Instagrama, tej która zmieniła Interfejs i dodała wiele nowych rzeczy. Wtedy stwierdziłem, że Google+ jest tak naprawdę niczym w porównaniu do Insta.

 • jan

  Juz od kilku lat pojawiają sie wpisy że z G+ nikt nie korzysta i że upadnie a tu nadal trwa. Prawda że dziwne panie redaktorze? ;-)

  • Tak, wpisy pojawiają się głownie przy okazji kolejnej rocznicy powstania serwisu ;P

   • jan

    pogłoski o śmierci jak zwykle mocno przesadzone – czekamy na podobny artykuł za rok ;-)

  • Ostatnie zmiany na Google+ sugerują, że Google planuje za jakiś czas całość wyłączyć, daję mu jeszcze rok lub dwa dogorywania. Mimo to używam, chociaż już tylko przez przeglądarkę, bo aplikacja przestała mi działać.

 • Kuba Sojka

  Ja korzystam z Google+ aktywnie

 • Takaszi

  Tak Korzystam. Zaglądam codziennie i nie ma książkotwarzy. Mam tam krąg znajomych i to mi wystarcza..

 • cry

  Czy używanie g+ to siara? Wszystkie serwisy opisują to jako serwis z którego nikt nie korzysta… Nie znasz się to nie bzdur!

  • cry

   Pisz*

 • 0001

  Kolejny niewypał GG, które nachalnie narzuciło… musisz z tego korzystać. Dlatego mówię NIE.

 • Madzia Jóźwiak

  Korzystam cały czas jak tylko wypróbowałam pierwszy raz.Ludzie nie wiedzą co tracą. To społeczność nie dla oszołomów i gowniarzy co to selfie robią z każdej głupoty. To społeczność ludzi poważnych i z pasją. Mam nadzieje ze takim pozostanie.To ze jest nas mniej niż na fb i tweet nie znaczy o braku zainteresowania ale o powadze ideii G+.

 • Illutorium

  A ja to przyzwyczaiłem się do tego nawyku żeby “Zalogować się poprzez Google+” xD
  To więc jak to jest? Społeczność czy Coś więcej bo “Logowanie przez Google+”?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona