Ważne

Sony testuje technologię rozpoznawania twarzy w 3D

Od hasła, przez wzór blokady ekranu i skaner odcisków palców, świat powoli dociera do kolejnej “normy” w świecie zabezpieczeń, za jaką należy uznać skanowanie naszej twarzy. Sony zdaje się dostrzegać potencjał technologii, jednak najwyraźniej chce wdrożyć tę funkcję po swojemu.

Na dziś dzień można powiedzieć, że dominuje rozpoznawanie twarzy wykorzystujące widok 2D. Niesie to ze sobą pewnego rodzaju ograniczenia, które – jak pokazały eksperymenty internautów – mogą skutkować tym, że dane urządzenie można odblokować odpowiednio spreparowanym zdjęciem. Wydaje się, że właśnie te wątpliwości pchnęły inżynierów japońskiej firmy w stronę rozpoznawania naszej twarzy w oparciu o zaawansowany model 3D.

Sony pochwaliło się swoimi ambitnymi planami w Szanghaju, wykorzystując przy tym oprogramowanie firmy KeyLemon. Japończycy na obecnym etapie prac korzystają też z dedykowanego czujnika 3D, który wyprodukowała firma SoftKinect. Warto tu dopowiedzieć, że ta właśnie firma wchodzi w skład imperium Sony, można więc z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że Japończycy dysponują bądź już niebawem będą dysponować odpowiednią technologią, aby przekuć swoje ambitne plany w czyny.

Mówi się też o dodaniu dodatkowej warstwy zabezpieczającej, efektem czego czujnik 3D z Japonii powinien zaoferować naprawdę wysoki poziom bezpieczeństwa smartfonów. W chwili obecnej nie wiemy jeszcze, kiedy Sony wdroży tę technologię w swoje Xperie, jednak skłaniam się ku temu, że jesienny wysyp premier to może być jeszcze zbyt wczesny termin. Choć z drugiej strony, Sony ostatnio zaskakuje. Pożyjemy, zobaczymy ;)

źródło: Xperiablog

Komentarze

 • Jin Kazaman

  Sony rządzi :)

 • Sony to jedyna firma która tworzy telefony po swojemu a nie kopiuje wszystko od wszystkich, mam nadzieja ze zawsze pozostaną przy swoim, no i oczywiście utrzyma się na rynku

 • LuckyOne

  Gdyby tylko MS udostępnił Windows Hello na andka… ;)

 • Pantera

  Sony rządzi i wymiata mam XZ Premium . Nie kopiują jak wszyscy tylko mają swoją wizję. A Premium wymiata S8 razem z amerykańskim badziewiem może buty czyścić Soniaczowi.

 • Joorre

  Szkoda, że MS już dawno ma takie zabezpieczenie. Nazywa się Hello I wykorzystuje podczerwień ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona