Ważne

Po aktualizacji Twitter domyślnie zmieni twój motyw z nocnego na dzienny. A to dlatego, że…

W ciemny motyw Twitter wchodzi teraz automatycznie po zmroku, a o świcie znów wraca do klasycznej bieli. Znam osoby, które korzystają z trybu nocnego również w dzień (prawdziwi buntownicy). Ci zapewne zdziwią się, dlaczego po aktualizacji aplikacji Twitter nagle zrobi się znów jasny. To po to, żeby zwrócić ich uwagę na nową opcję.

Tryb nocny został dodany do Twittera prawie rok temu. Zadziałał on niczym balsam na oczy mających zwyczaj przewijać oś czasu aplikacji przy zgaszonym świetle, w poszukiwaniu dyskusji, które można podjąć, rezygnując z zaspokojenia potrzeby mocnego, zdrowego, całonocnego snu.

Tryb nocny nie został wyłączony. Rebelianci, którzy używają trybu nocnego w dzień nadal mogą go włączyć manualnie – Twitter zapyta tylko, czy nie zechcemy skorzystać z opcji automatycznej zmiany motywu na ciemny, po zachodzie słońca. Spróbuję tego novum, zobaczymy, czy mnie to nie zabije.

Żeby cieszyć się z nowej funkcji, należy zaktualizować aplikację na Androida do wersji 7.2. Edycja ta nie trafiła jeszcze na iOS, więc iPhone’owcy muszą jeszcze na nią poczekać.

źródło: Engadget, własne

Komentarze

 • xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

  Tryb nocny powinien być już standardem

 • No właśnie wchodzę sobie rano na Twittera a tu wszystko białe. Ale szybko zauważyłem że wprowadzili opcję automatycznej zmiany. Mimo wszystko twittera czyta mi się duzo lepiej w trybie nocnym zarówno wieczorami jak i przez dzień. Natomiast aplikacje Medium czy Flipboard wole jasne. Sam nie wiem czemu :D
  Twitter się rozwija i bardzo dobrze bo to dobra sieć gdzie można szybko dużo przejrzeć i znaleźć coś co nas interesuje, a nie oglądać setki bzdurnych zdjęć jedzenia, pupilów i innych które nie zawsze nas interesują jak to ma miejsce np na FB.

 • Ktoś rozumie sens tej zmiany? Czemu ma to służyć? Ludzie siedzą wieczorami po ciemku czy coś, że chcą nocnego trybu wtedy – a nie cały dzień?

 • Konrad Uroda-Darłak

  Meh, sam korzystam z ciemnych interfejsów o każdej porze dnia :)

 • Zdziwionego czemu to ma służyć, nie używam w ogóle aplikacji Twittera. Jeśli brzmiałem na oburzonego, gdy czytałeś mój komentarz, to przypadek. :)

  • xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

   Lepsza czytelność w dzień i nocy…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona