Ważne

OmniVision prezentuje nowy, 16 Mpix sensor OV16B10 z PDAF i zHDR do flagowych smartfonów nowej generacji

Produkty OmniVision to obok propozycji z portfolio Sony najczęściej wykorzystywane przez producentów smartfonów sensory. Oferta amerykańskiej firmy wzbogaciła się właśnie o kolejny, 16 Mpix, OmniVision OV16B10.

Jest to – jak podaje producent – bardzo wydajny, energooszczędny sensor o wysokiej rozdzielczości, zaprojektowany z myślą o następnej generacji flagowych smartfonów. OmniVision OV16B10 zbudowano w oparciu o drugą generację architektury PureCel Plus-S pixel 1,12μ. Sensor ma także detekcję fazy (PDAF).

OmniVision OV16B10 oferuje również zHDR (z ang. zigzag high dynamic range), który w jednej klatce łączy krótką i długą ekspozycję, co pozwala zwiększyć zakres jasności przy jednoczesnym zminimalizowaniu tzw. ghost effect. Z kolei nowa architektura PDAF przekłada się na większą czułość i znacznie lepsze ustawienie ostrości w słabszych warunkach oświetleniowych.

W OmniVision OV16B10 wbudowano także specjalne rozwiązanie, dzięki któremu sensor potrafi „komunikować” się z żyroskopem, umieszczonym w smartfonie i odczytywać wykonywane przez niego pomiary – ma to na celu jeszcze bardziej poprawić efekty stabilizacji.

OmniVision OV16B10 można też stosować w podwójnych aparatach. Sensor obsługuje zapis zdjęć w RAW oraz potrafi rejestrować wideo w rozdzielczości 16 Mpix przy 30 klatkach na sekundę przy włączonym zHDR, a także materiały w jakości 4K2K przy 60 klatkach na sekundę, jak również w 1080p i 720p przy 120 klatkach na sekundę.

Źródło: OmniVision, OmniVision

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona