Ważne

Play nadal będzie korzystał z zasięgu innych sieci – jest oświadczenie

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy Was o rzekomej rezygnacji Play z zasięgu pozostałych operatorów w ramach roamingu krajowego. Wygląda jednak na to, że pogłoski o zaniechaniu współpracy były przesadzone.

Sprawę skomentował Marcin Gruszka, rzecznik prasowy Play. W oświadczeniu prasowym dość jednoznacznie dał do zrozumienia, że zasięg innych operatorów dalej będzie dostępny dla klientów Play’a:

(…) A fakty są takie, że nie likwidujemy roamingu i dalej współpracujemy ze wszystkimi partnerami starając się optymalnie wykorzystać udostępnione nam zasoby. Koniec roamingu w Timo? Absolutnie NIE. Nasz umowa obowiązuje jeszcze wiele lat i mamy zamiar z niej non stop korzystać. (…)

Przy okazji Marcin Gruszka wyjaśnił także, jak mają zachować się klienci, którzy faktycznie utracili sposobność logowania się do innych sieci. Osoby te proszone są o kontakt z infolinią fioletowegokonsultant powinien szybko przywrócić możliwość korzystania z nadajników innych operatorów.

Wygląda więc na to, że z przysłowiowej dużej chmury spadł mały deszcz. Play cały czas oferuje wsparcie dla roamingu krajowego. Jeżeli chodzi natomiast o internet, to odbywa się to na zasadach, które w tym wpisie opisał dla Was Grzesiek.

źródło: blogplay, opr. własne

Komentarze

 • Playta

  Roaming może i nadal będzie, ale strasznie wykastrowany. To znaczy, przede wszystkim dla połączeń głosowych i smsów. Internet w roamingu już wykastrowali do 1,5 Mb/s, a z czasem najprawdopodobniej jeszcze bardziej wykastrują. Mój typ na końcową kastrację: 0,5 Mb/s – max 1 Mb/s.

 • CezaR

  Dobrze Ktoś skomentował na blogu … że niejaki Antyweb to taki plotek technologiczny :-) Może (jak celnie zaznaczył Pan rzecznik) następnym razem redakcje zasięgną info u źródła zamiast powielać artykuły od siebie :)

  • Słuszna uwaga. Biję się w pierś i kajam, bo zdecydowanie powinniśmy zasięgnąć języka u Marcina.

   • Anonim

    Nie ma powodu. Wyłączenie następuje bez wiedzy i zgody klienta. A potem klient musi dzwonić na biuro obsługi, by mu łaskawie włączyli maszt, z którego woli korzystać. Już samo zmuszanie do dzwonienia do BOK to przegięcie. Ale jak dodamy do tego fakt, że takie połączenie jest PŁATNE, to teoria spiskowa sama pojawia się w głowie.

   • Skiba

    Bez urazy, ale wpis godny politowania. Rzecznik bierze kasę za pozytywne, pijarowe lanie wody, więc nie dziwota, że sprytnie rozmydlił temat wedle zasady: operacja się udała, pacjent zmarł. Zresztą chyba nikt nie musi pani tego tłumaczyć, bo wątek o rzekomej promocji S8 u waszego partnera, żywcem przypomina lanie wody pana Marcina. Wystarczy prześledzić pani komentarze w tym temacie. Rozumiem, taka praca.

   • oem

    Powinniście zweryfikować informacje podane także w tym artykule ponieważ z informacji przekazanych przez Gsmonline w artykule pt. “PLAY zmienił konfigurację roamingu krajowego” można przeczytać, że użytkownik będzie miał dostęp do jednego partnera roamingowego Play, a zmiana będzie dokonywana przez BOK. W jednym z komentarzy autor tego artykułu Wojciech Piechocki twierdzi, że info pochodzi z Play. Podobnie pisze Telepolis w artykule pt. “Play dementuje plotki o zniesieniu roamingu krajowego w T-Mobile i Orange”.

  • king

   Jeśli jesteś tak zafascynowany słowami rzecznika, to może zaczniesz wczytywać się w jego słowa?

   “Co warto jednak dodać, jednocześnie we wpisie na blogu pojawia się potwierdzenie, że część klientów może aktualnie nie mieć dostępu do nadajników T-Mobile. To właśnie efekt w/w wymienionej optymalizacji, realizowanej jedynie w miejscach o bardzo dobrym zasięgu macierzystym P4”.

   Klucz tkwi w słowie “optymalizacja”. Zatem, jeśli Play uzna, że jesteś w zasięgu ich nadajników, może zwyczajnie pozbawić cię roamingu. Uprzedzając twoją ripostę z telefonem do BOK. Owszem, ludzie dzwonią, przez jakiś czas jest OK, a potem znowu brak roamingu i kolejny telefon. Podsumowując, ciuciubabka.
   Ktoś, kto nie chce uczestniczyć w tej szopce, raczej poszuka innego operatora.

  • CezaR

   Sprawdź innego operatora roamingowego, faktem jest że losowo udostępniany ostatnio jest JEDEN partner roamingowy resztę trzeba na infolinii “włączyć” :-)

   • No dziwne, bo wcześniej nie miałem z tym problemu, ale widocznie zmieniło się trochę.

 • Michal

  Pora powrócić do któregoś z wielkiej trójki… fioletowi są coraz gorsi.

 • endru098

  Mi wyłączyli tmobile. Mam play i plus a one działają u mnie słabo…
  Niestety pomimo mojej sympatii do vikingów, oddchodze do W3 (nju)

 • maxiges

  A mi fakt że nie mogę się połączyć z Orange odpowiada bo teraz telefon łączy się z plusem i internet mobilny jakoś działa a z nadajnika Orange non stop przerywa. Szkoda tylko, że prędkość internetu w roamingu jest ograniczona bo z plusa łapie LTE a z Playa nie(tylko z Playa nie łapie mi w domu LTE)

  • CezaR

   od kiedy w Play korzystając z roamingu krajowego można korzystać z LTE innego operatora?
   W sumie to wszystko jedno teraz kiedy ograniczyli transfer w roamingu :P

   • maxiges

    Źle mnie zrozumiałeś. Chodzi mi o to, że tam gdzie mieszkam mam zasięg LTE z plusa, orange i t-mobile ale LTE z Playa nie łapie.

 • Preza

  Parafrazując klasyka “klienci Play bohatersko walczą z problemami nieznanymi klientom innych sieci” :)

 • Ziemniaczek

  Teraz Mobzilla reklamuje WiFi Calling w Play. Przypadek? :D

 • stark2991

  Ja mam na razie wszystkie sieci, ale jakość tego roamingu… Mogłoby go nie być https://uploads.disquscdn.com/images/1063c2954506c09bab90b05ca9e0de87757b46a40bc840f8d31919ce31bad431.png

  • devi

   Ciesz się, bo w listopadzie kolejne cięcia szybkości, w tym we “własnej” sieci…

 • Dorota Bether

  I bardzo dobrze ,chyba nikt tak nie lubi tej sieci jak ja , rewelacyjna jest i niech się nie zmienia .

 • Dorota Bether

  No może zmieniłabym holote w punkcie Playa w Auchanie bo jak ostatnio poprosiłam żeby mi doładować konto to mi odmówiono A to już jest bezprawne , siedzi tam taki jebany gnój i myśli lachudra ze mu wszystko wolno, czas skończyć z samowolą wśród pracowników bo potem jest pretensja że ludzie nie płacą na czas abonamentu , pewnie znowu robota tej starej kurwy ukraińskiej.

 • Jan Kowalski

  Obniżyli szybkości, żeby mieć roaming trzeba dzwonić na infolinię i prosić. Nie no. Nic się nie zmieniło, jest w porządku, bo przecież jako abonent i tak nie masz żadnych praw, wystarczy notka, że możemy sobie zmieniać warunki umowy jak chcemy. ;V Podobne oświadczenia były po wybuchu w Czarnobylu. “Sytuacja jest stabilna, obecnie nie ogłoszono zagrożenia dla mieszkańców Polski”. W wolnym tłumaczeniu “Z reaktora leje się równym strumieniem, radioaktywna chmura jeszcze do was nie doleciała”.

 • Marcin

  Generalnie jest tak – podpisałem umowę bo pracuje w miejscach gdzie jest słabo z zasięgiem. Wg strony Play roaming jest usługą automatyczną, mało tego – podczas zmiany nadajnika z Play na T-Mobile nie powinna następować przerwa w rozmowie. W obecnej sytuacji Play wyłączył mi TM, w trakcie rozmowy nie przełącza się tylko rozłącza a ja generalnie nic nie wiem. A jak chce to zmienić to mam zadzwonić na infolinię i zmiana zostanie wprowadzona w ciągu 24h. I nikt nie da mi gwarancji że za miesiąc sytuacja się nie powtórzy

 • o2o

  Istnieje takie coś jak kolejkowanie, czyli włściciel masztu najpierw realizuje swoje połączenia, później innych firm w tym przypadku to Play. Wiec Play zawsze będzie miał kiepskie warunki.

 • karol błędowski

  Orange najpierw wymówiło nadajniki dla operatora PLAY, teraz jak ktoś dzwoni z PLAY do Orange to łącza Orange zostały tak zaprogramowane żeby przycinały rozmowę na 2-3 sek. – jest to zabieg w celu wykończenia konkurencji. Jestem programistą w Orange i ujawniam informację ściśle tajną. Zanim ktoś to sprawdzi to aktualizujemy serwery (usuniemy przycinanie połączeń PLAY) żeby nie dało się tego namierzyć. Taki jest świat, bezwzględny, ludzie po takich przycinaniach odejdą z PLAY do Orange albo T-mobile – mają najlepszy zasięg nadajników LTE.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona