Ważne

OnePlus 5 dostaje pierwszą aktualizację oprogramowania

Ledwie kilka dni minęło od premiery nowego OnePlusa, a producent już zaskoczył posiadaczy urządzenia pierwszą aktualizacją systemową. Czy to garść rewolucyjnych rozwiązań czy zwykła, niewiele ważąca łatka?

Niestety, ale to drugie. Patch waży niecałe 37 MB i na dobrą sprawę zawiera on tylko kilka poprawek dla oprogramowania. Firma z Chin skupiła się na optymalizacji zarówno systemu, jak i aparatu. Aktualizacja ma także niwelować zauważone problemy ze stabilnością trzymania połączeń, na co uskarżać miała się część użytkowników nowego flagowca.

Aktualizacja jest już oczywiście dostępna przez OTA i najpewniej sam telefon powiadomi Was o możliwości pobrania łatki. Przypomnijmy tu pokrótce, że OnePlus 5 wyróżnia się iście topową specyfikacją, a przy tym także i atrakcyjną ceną, która zaczyna się od 2100 złotych, a kończy dwieście złotych „wyżej”, jeśli zdecydujecie się na mocarnie uzbrojoną wersję z 8 GB pamięci RAM na pokładzie.

OnePlus 5 Slate Gray (fot. OnePlus)

Telefon wzbudza także pewnego rodzaju kontrowersje. O ile design można jeszcze próbować puścić w niepamięć, o tyle wielu posiadaczy smartfona narzeka na ekran, a sam producent przyznał się do pewnych manipulacji przy benchmarkach. Ironią losu, nie przeszkadzało to urządzeniu osiągnąć tak dobrych wyników sprzedażowych, że producent już myśli o stworzeniu nowej wersji kolorystycznej, aby jeszcze lepiej wpasować się w gusta odbiorców.

źródło: gsmarena.com

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona