Ważne

Edytowanie tweetów? Fenix już wkrótce sprawi, że nie będzie w nich lterówek

Na długiej liście życzeń wobec Twittera pierwsze miejsce od lat zajmuje niezmienna prośba: „Dodajcie edycję tweetów!”. Chyba każdy użytkownik tego serwisu zna to uczucie, kiedy napisze świetny tekst, ale po jego publikacji odkryje, że zrobił literówkę. Opcji edycji nie ma, więc w takim wypadku trzeba usunąć tweeta i pisać od nowa. Fenix, popularny klient Twittera, ma na to patent.

Matteo Villa, twórca Fenixa, podzielił się z fanami prezentacją działania nowej funkcji aplikacji, nad którą pracuje. W pewnym sensie umożliwi ona użytkownikom Twiitera edytowanie postów. Rzecz sprowadza się do tego, że każdy tweet będzie publikowany z kilkusekundowym opóźnieniem. Zanim tekst „poleci w świat”, będzie można szybko przejrzeć go jeszcze raz, a jeśli w tym momencie dostrzeżemy jakiś błąd (czy po prostu rozmyślimy się, bo tweet okaże się być jednak niezbyt mądry ;), to będziemy mieli możliwość edytowania go. A wygląda to tak:

Villa dodał też, że będzie można dowolnie ustawić akcję, która będzie towarzyszyć naciśnięciu przycisku „cofnij”. Nowa opcja jeszcze nie została dodana do testowej edycji Fenixa 2.

Za upgrade do kolejnego Fenixa dotychczasowi użytkownicy tej aplikacji będą musieli zapłacić, ale jestem pewien, że za możliwość edycji tweetów (swego rodzaju), będą gotowi wyskrobać parę złotych z dna portfela. Nawiasem mówiąc, coś takiego jest dostępne również dla SMS-ów, choćby w aplikacji Textra.

Oczywiście jest mnóstwo powodów, dla których nie umożliwiono edycji tweetów po ich publikacji. Moim zdaniem wprowadziłoby to niezły bałagan. Twitter może w gruncie rzeczy nigdy nie wprowadzić takiej opcji. W tym kontekście możliwość opóźnienia publikacji tweetów, by pozbyć się ewentualnych błędów lub mieć kilka sekund na to, by zastanowić się, dlaczego spędzamy życie angażując się w dyskusje na Twitterze, to prawdziwy killer feature.

źródło: Android Authority, androidworld.it

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona