Ważne

HMD Global ujawniło, jak długo nowe smartfony Nokii będą wspierane

Walka o serca posiadaczy smartfonów toczy się obecnie na wielu płaszczyznach. Część firm walczy ceną, kilka innowacjami czy aparatem, a jeszcze inni oferują ponadprzeciętne wsparcie od strony software’owej. Na co postawiła Nokia?

Informacja ujrzała światło dzienne, dzięki dyrektorowi HMD Global na Afrykę, Arto Nummeli. Z oświadczenia można dowiedzieć się, że firma zamierza zaoferować pełne dwa lata wsparcia, dla nowych Nokii, wraz z wydawaniem łatek bezpieczeństwa. Oświadczenie tyczy się Nokii 3, Nokii 5 oraz Szóstki. Można z niemal stuprocentowym prawdopodobieństwem wyjść z założenia, że dokładnie taką samą politykę HMD zastosuje w ujęciu globalnym.

Nie jest to zbyt wygórowany czas wsparcia. Powiedziałbym, że to typowy dla branży mobilnej standard, który ani nie odstaje, ani też nie przynosi firmie wielkiej chluby. Trzeba jednak zrozumieć taką a nie inną decyzję korporacji, bowiem o ile możemy mówić o początkach stagnacji w branży GSM od strony hardware’u, o tyle wymagana do płynnego działania kolejnych wersji Androida specyfikacja nie zwalnia ani o krok.

Idealnym przykładem jest tutaj historia Snapdragona 801, który mimo że – w opinii wielu osób – spokojnie uciągnąłby Androida Nougat, został pominięty przy aktualizacji z powodu braku wydania odpowiednich sterowników. Patrząc z tej właśnie perspektywy, moja początkowa opinia o relatywnie krótkim wsparciu nowych Nokii ulega pewnym zmianom.

Ostatecznie, era „ponadczasowego” telefonu raczej została wyparta przez „konieczną wymianę na nowszy i lepszy model”.

źródło: androidheadlines.com

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona