Ważne

Przelanie środków z PayPala na konto w banku w maks 30 minut? Tak, będzie to możliwe

Ale nie bezpłatne. I na początku nie dla wszystkich

PayPal to jedna z najpopularniejszych usług, pozwalająca szybko i wygodnie płacić za zakupy. Ale nie tylko. Na nasze konto możemy otrzymywać także przelewy od innych. Jest jednak jeden haczyk: przetransferowanie środków na prywatny rachunek w banku trwa dość długo, bo średnio dwa dni robocze. Ale właśnie pojawiła się możliwość zrobienia tego znacznie szybciej.

Ja osobiście teraz już bardzo rzadko korzystam z PayPala. Ale był czas, kiedy używałem go do płacenia za zakupy nagminnie. Czasami jednak okazywało się, że nie jestem zadowolony ze swojego nabytku (bo jakaś gra z Origina mi się nie spodobała albo ciuch z sieciówki nie leżał na mnie tak, jak sobie to wyobrażałem) i decydowałem się go oddać. Sklepy nie robiły problemu z przyjęciem towaru i zwrotem pieniędzy, ale to ostatnie robiły zawsze właśnie na konto PayPal.

Nigdy nie miałem zwyczaju trzymania tam “w rezerwie” jakichkolwiek środków, więc za każdym razem od razu chciałem je przelać sobie na swój osobisty rachunek w banku, żeby wydać je na coś innego. I tutaj zaczynało się najgorsze – PayPal nie jest bankiem, więc nie obowiązują go sesje, przez co nie wiadomo było, kiedy dostanę pieniądze. Ostatecznie kończyło się to tak, że czekałem na nie średnio dwa dni. I choć aktualnie nie korzystam już z tego serwisu (jakoś teraz bardziej “po drodze” mi z PayU), to powiedziano mi, że nic się w tym temacie nie zmieniło.

PayPal postanowił jednak wyjść naprzeciw potrzebom “niecierpliwców” i wprowadził usługę natychmiastowych przelewów. W praktyce wygląda to tak, że środki powinny pojawić się na koncie bankowym po kilku minutach, maksymalnie do pół godziny. Niestety, są dwa “haczyki”. Po pierwsze, nie jest to darmowe – od każdej transakcji pobierana jest opłata w wysokości 0,25 dolara (~ złotówki). Po drugie, z możliwości tej w pierwszej kolejności skorzystają wyłącznie mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Kiedy kolejni – na razie nic nie wiadomo.

Źródło: PayPal

Komentarze

 • Paweł

  Bardzo dobrze, oby trafiło do Polski.
  Może narzekam i wymagam za dużo, ale już i tak sesje Elixir są zdecydowanie za rzadko – przelanie jakiejkolwiek kwoty w piątek wieczorem kończy się tym, że nie ma jej ani nadawca, ani odbiorca aż do poniedziałku :/

  • Ale za to bank ma cały weekend, żeby nią obracać ;)

   • 2451

    Najsprawniej działa BLIK. Zarówno jak chodzi o płatności w sklepach jak i o przelewanie z konta na konto.

    • Paweł

     To prawda. Korzystam i bardzo sobie chwalę

   • Paweł

    Pewnie, że tak – pewnie tu jest myk. A przelew błyskawiczny ~5 złotych, więc ewentualnie kolejny zysk ?

  • Wodnik Szuwarek

   Jak chcesz przelać koleżance za piwo to możesz to zrobić Blikiem i natychmiastowym przelewem na nr telefonu.

   • Paweł

    Spokojnie, wiem o tym ?
    Ale chodzi jeszcze o płatności takie jak chociażby opłaty rekrutacyjne, czy niektóre zakupy w internecie gdzie PayU/dotpay nie ma

 • michcio

  Paypal bierze chorą prowizję za przewalutowanie. Nie opłaca się z tego korzystać.

  • vyfvy

   jaki problem podpiąć karte? PP też musi jakos zarabiać to nie ogranizacja charytatywna …

   • michcio

    Za przewalutowanie. Czytaj że zrozumieniem.

    • ghewrh

     serio? weź 10 razy to przeczytaj …

  • krzjna

   Jeżeli kupuje się z zagranicy warto dorzucić ten dodatkowy grosz dla bezpieczeństwa.
   Parę razy dupę mi uratował PayPal, nie wiem jak by było gdybym płacił normalnie kartą.

 • Roman B

  Ja korzystam z PayPala dość dużo. Pieniądze z PayPala wypłacam sobie na konto bankowe w trybie rzeczywistym czyli klikam wypłać po czym loguje się na konto i pieniążki tam już są. Zgadzam się z kolegą który mówił że PayPal bardzo często ratuje tyłek szczególnie jeżeli kupujemy coś z Chin albo od sprzedawcy który sprzedaje podróbki lub rzeczy przychodzą uszkodzone. Wtedy po prostu PayPal oddaje pieniądze. Oczywiście nie mieszkam w Polsce dlatego bardzo często korzystam z PayPala.

 • housemaster1

  Jak zwykle z PayPalem skończyło się na USA. Dostępność AndroidPay (USA), szybkie przelewy (USA), karty debetowe (USA). W Polsce coraz mniej miejsc go obsługuje, a do tego już szybciej da się przelać na konto nawet Bitcoin. Zarabiam w PayPal i jest to istny koszmar, bo przelewy potrafią iść (jak wskazuje dopisek przy wysyłce) nawet 6 dni czego ostatnio regularnie doświadczam biorąc chwilówki i pożyczając od znajomych, bo czekam na przelew z PayPal np. szósty dzień.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona