Ważne

W maju z internetu korzystało 27,4 miliona Polaków. Coraz częściej w ruch idą urządzenia mobilne

Internet jest dobrodziejstwem z którego powinniśmy korzystać. I Polacy chętnie to robią – w maju do sieci zalogowało się 27,4 miliona naszych rodaków w wieku od 7 do 75 lat. Coraz więcej osób robi to także na urządzeniach mobilnych.

Jak wynika ze statystyk, średnio każdy Polak w maju 2017 roku spędzał w internecie 2 godziny 37 minut. Według mnie to strasznie mało, ponieważ odnoszę wrażenie, że praktycznie wszyscy dookoła mnie są non stop połączeni z siecią – zarówno moi rówieśnicy, jak i młodsi oraz starsi ode mnie. Co ciekawe, jest to też mniej niż w marcu 2017 roku, ponieważ wtedy statystyczny internauta korzystał z neta 3 godziny i 3 minuty.

Według Gemiusa, w tygodniu panie spędzały w internecie średnio 4 minuty więcej niż panowie. W weekend tendencja ta się odwracała – wówczas mężczyźni korzystali z sieci średnio 11 minut dłużej niż kobiety. Najczęściej do tego celu wykorzystywano komputery osobiste i laptopy (23,6 miliona internautów). Urządzenia mobilne nieco rzadziej, ale wynik na poziomie 20,8 miliona i tak robi wrażenie. Szczególnie, że w marcu 2017 roku było to 20,6 miliona, czyli aż o 200 tysięcy mniej.

Jak Polacy korzystali z internetu w maju? (fot. Gemius)

Ciekawostką jest, że rekord padł 10 maja – tego dnia z internetu korzystało aż 20,2 miliona osób, które wygenerowały łącznie aż 2,2 miliarda odsłon (przez cały miesiąc uzbierało się ich razem 61,3 miliarda). Sami mężczyźni pobili natomiast rekord, jeżeli chodzi o odwiedziny stron o tematyce erotycznej – 3 maja „odsłonili” oni aż 45,3 miliona tego typu witryn i to tylko na urządzeniach mobilnych.

Źródło: Gemius

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona