Ważne

AirDroid wraz z nową aktualizacją przynosi wbudowany menedżer plików

Czas leci, pojawiają się coraz to nowsze i lepsze smartfony, a zarządzanie ich działaniem z poziomu komputera nadal nie jest proste i intuicyjne. Wielu z nas korzysta z różnych dedykowanych temu aplikacji, dzięki którym nie odrywając wzroku od monitora można sprawdzić kto do nas dzwoni, odpisać na SMS-a i odrzucić zbędne powiadomienie. Jednym z tego typu rozwiązań jest AirDroid, który otrzymał niemałą aktualizację.

AirDroid to aplikacja, która pamięta chyba najdawniejsze czasy Google Play. Sam przypominam sobie, jak pobierałem ją po raz pierwszy, jeszcze z Android Marketu. Miło mi czytać o tym, że rozwiązanie, które ma dobrych kilka lat na liczniku, dalej się rozwija i ma swoich zwolenników. Sam chyba dołączę do tego zacnego grona, ponieważ nowa funkcjonalność wydaje się być naprawdę przydatna. Jest to wbudowany menedżer plików, którego próbkę możliwości możecie obejrzeć w poniższym filmiku – to tylko 44 sekundy, więc warto je poświęcić.

Jak sami widzicie – aplikacja AirDroid na komputer w wersji 3.5.0 może pochwalić się wbudowanym menedżerem plików, dzięki któremu możecie bez przeszkód zarządzać folderami, zdjęciami i dokumentami na Waszym smartfonie z poziomu wygodnej klawiatury, myszki i monitora.

Oprócz tego, że – niczym w starym i dobrym Total Commanderze – możecie dowolnie “obsługiwać” różne katalogi zlokalizowane na urządzeniu mobilnym, to za pomocą prostego przeciągnięcia możecie je przesyłać. Nie zabrakło też kilku usprawnień dotyczących zdjęć, dzięki czemu ich chronologiczne przeglądanie, usuwanie nieudanych i szybkie przerzucenie tych najlepszych na pulpit będzie naprawdę proste. No, i pamiętajcie, że to, co opisuję w tym wpisie, to tylko niewielka próbka możliwości aplikacji, która jest prawdziwym kombajnem funkcjonalności.

Jeśli nie korzystacie jeszcze z aplikacji AirDroid i chcecie się z nią zapoznać, to wystarczy, że klikniecie tutaj, aby ją pobrać. Pamiętajcie, że funkcja wypuszczana jest stopniowo, więc jeśli korzystacie z tego rozwiązania, to możecie nadal jej nie mieć, ale udostępnienie menadżera plików wszystkim użytkownikom planowane jest na jutro.

źródło: AirDroid via Android Police

Komentarze

 • Moze google wkoncu zrobi jakas wtyczke do chrome by z niej poziomu miec dostep do telefonu ktory znajduje sie w sieci lokalnej – smsy rozmowy pliki zdjecia i powiadomienia

  • jendrush

   Obecnie korzystam z Join do smsów i przesyłania różnych treści, ale z chęcią bym zobaczył coś natywnego.

   • I jak ładnie śmiga w tle i nie żre zasobów i baterii?
    Samsung od 5 lat gada ze to zrobi nawet w jego telewizorach z 2011 roku znaleziono pozostałości po otrzymywaniu powiadomien na telewizorze z S2 i Note1 a google ma problem by skasowane powiadomienie z YT np. nie powielało się na tablecie mimo że na telefonie je odczytaliśmy

    • jendrush

     Niestety sensownie Ci nie odpowiem odnośnie baterii, gdyż mam poinstalowane mnóstwo rzeczy i nie wiem co mi wciąga baterię. Tyle mogę powiedzieć, że działa nieźle, a jak szukałem winowajcy wciągania energii i odinstalowałem Join to różnicy nie zauważyłem.

 • Michał Janowicz

  Total Commander ADB plugin – darmowe rozwiązanie bez instalowania dodatkowych appek.

  • bartolinio

   zapodasz jakiś link do sprawdzonej wersji?
   bo w necie jest cała masa odnośników do staroci lub niedziałających linków

 • SmackThat

  LOL jak w dzisiejszych czasach można korzystać jeszcze z androidowego syfu hahahaha…

  • Dyndong

   Dokładnie tak samo, jak z iOS’owego.
   Jak tam płatności w polskich sklepach? NFC działa jak należy czy ciągle to jakiś kikut?

   • SmackThat

    Nie masz rozumu :-)

    Ludzie którzy utrudniają sobie życie, są chodzącymi “zombie” :-)

    Chłopczyku kup sobie iPhone’a choć raz w życiu a zmienisz zdanie, innej opcji nie ma :-)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona