Ważne

Huawei: pod koniec zeszłego roku prześcignęliśmy Apple

Huawei twierdzi, że przebił Apple pod koniec 2016 roku pod względem liczby sprzedanych smartfonów. A dokładnie: Chińczycy chwalą się, że wyprzedzili Apple i stali się drugim producentem inteligentnych telefonów na świecie, utrzymując ten status przez… jeden miesiąc.

Allen Wang, dyrektor produktowy Huawei w Indiach powiedział, że “Huawei przewyższyło Apple w globalnym wolumenie w grudniu”. Huawei osiągnęło wtedy 13,2 procent globalnej sprzedaży w porównaniu do Apple, które wypracowało “tylko” 12 procent. Producent chciał mieć absolutną pewność co do wspomnianych danych, co tłumaczy to, dlaczego z chwaleniem się wynikami czekał do połowy tego roku

Prezez Huawei, Richard Yu, zapowiadał w listopadzie zeszłego roku, że firma zamierza prześcignąć Apple w sprzedaży smartfonów do 2018 roku.

Mimo tego, że Huawei stroszy piórka, twierdząc, że dane były wielokrotnie sprawdzane, nie oznacza to od razu, że są w 100% dokładne. Globalna sprzedaż smartfonów jest dość skomplikowana do dokładnego określenia, a wersja Huawei może różnić się od tej, którą mogłoby dostarczyć Apple. Firmy badające rynek, takie jak Strategy Analytics czy IDC opracowują kwartalne zestawienia, a nie miesięczne, więc trudno szukać nawet opinii jakiegoś niezależnego, konkretnego arbitra.

Jakby nie patrzeć, Huawei rzeczywiście w ostatnim kwartale 2016 roku zaliczyło spory wzrost. Firma twierdzi, że w całym 2016 roku dostarczyła klientom 139 milionów smartfonów. I nawet jeśli w grudniu nie prześcignęła Apple, to jest na dobrej drodze, żeby to zrobić.

źródło: AndroidAuthority

Komentarze

 • Raul

  Niezależny instytut badawczy? A kto płaci za badania? ;)

 • Wodnik Szuwarek

  Można sprzedawać więcej od Apple i generować stratę a nie zysk. Tak się jakoś składa, że Huawei jeszcze nigdy nie pochwaliło się dochodami. Widać nie mają czym, a wsparcie mają od chińskiego rządu.

  • Tomek_S

   Nikt nie zarabia tak dużo jak Apple bo nikt nie ma takiej marży :) Huawei publikuje raporty finansowe wystarczy wpisać w google.

   • Wodnik Szuwarek

    Samsung ma też wysoką marżę na SGS, ale nie sprzedaje takich ilości jak Apple, tylko dużo tanich bubli.

    To nie są raporty finansowe Huawei tylko przewidywania analityków.

 • pkonrad

  Modele na ten rok od Huawei to totalna porażka. Chodzą kiepsko (P9 Lite 2017 i P10 Lite), brak powłoki oleofobowej. W RTV EURO AGD najbardziej wypalcowany ekran na całej ekspozycji mają telefony Huawei. Totalna porażka.

  • stark2991

   I oszukiwanie klientów na pamięciach w P10

   • pkonrad

    Dokładnie, własnie miałem do dopisać.

    • Mam nadzieję, że zaliczą jakiś upadek przez to oszukiwanie.

     • Adam

      Ojej… Nie zesrajcie się. Nie chcesz to kup inny telefon. Mam p10 i jestem zadowolony

     • No i dobrze, ja bym nie był. Słabsze podzespoły = niższa cena. Nie zapłaciłbym takiej samej ceny za model z pamięcią eMMC i UFS.

     • Konjo

      No i co zadowolony że nie kupiłeś taniej g6 hehe, hujaweja to się powinno nazywac

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona