Ważne

Manta zaprezentowała trzy nowe sportowe kamerki 4K, w tym jedną 360 stopni

Kamerki sportowe to świetne narzędzie dla osób, które zamierzają uwiecznić jakąś dłuższą (lub krótszą) chwilę czy też wydarzenie (Kasia także sobie z taką pogina) z nieco szerszej perspektywy – a takich jest coraz więcej. A skoro popyt rośnie, to i podaż także. Manta również odpowiada na potrzeby klientów, dlatego zaprezentowała właśnie trzy nowe urządzenia.

Pierwsze z nich to model Manta MM9360 ACTIVE 360. Jak wskazuje już sama nazwa, kamerka potrafi rejestrować obraz w 360° (w poziomie; w pionie 220°). Kamerkę wyposażono w 0,96-calowy wyświetlacz TFT LCD i 16 Mpix sensor Sony, który nagrywa wideo w formacie MP4 i maksymalnej rozdzielczości 4K. Bateria jest wymienna i ma 1000 mAh. Całość waży 80 gramów. Cenę tego sprzętu ustalono na 399 złotych.

Manta MM9360 ACTIVE 360

Kolejna propozycja producenta to Manta MM9358 DUAL ACTIVE. Jej wyróżnikiem są dwa wyświetlacze (po jednym na przodzie i tyle). Ten ostatni ma 2 cale i jest wyłączony podczas nagrywania filmów (aby nie drenować baterii), ale dzięki temu pierwszemu użytkownik ma wgląd do najważniejszych (z jego punktu widzenia) informacji, czyli m.in. poziomu naładowania akumulatora i stan wolnej pamięci wraz z informacją, ile jeszcze zdjęć można cyknąć lub zarejestrować wideo.

Manta MM9358 DUAL ACTIVE potrafi nagrywać filmy nawet w rozdzielczości 4K (3200×1800 pikseli). Kąt widzenia 16 Mpix obiektywu wynosi 170°. Bateria ma 900 mAh i jest wymienna. Cenę tej kamerki ustalono na 299 złotych.

Manta MM9358 DUAL ACTIVE

Ostatnią z nowości jest Manta MM9359 STEADYCAM ACTIVE, której wyróżnikiem jest z kolei stabilizacja obrazu. W tej kamerce także wyświetlacz ma 2 cale, a obiektyw kąt widzenia 170° i 16 Mpix sensor Sony. Wymienna bateria ma 1050 mAh. Całość waży 58 gramów. Za ten model klienci będą musieli zapłacić 449 złotych.

Manta MM9359 STEADYCAM ACTIVE

Producent podaje także, że wszystkie ww. kamerki obsługują karty microSD do 64GB. Można też dokupić specjalną, wodoszczelną obudowę, pozwalającą rejestrować materiały na głębokości nawet 40 metrów. W zestawie sprzedażowym z urządzeniem znajduje się również zestaw przejściówek i uchwytów.

Źródło: informacja prasowa, Manta (MM9360 ACTIVE 360), Manta (MM9358 DUAL ACTIVE), Manta (MM9359 STEADYCAM ACTIVE)

Komentarze

 • Wojciech Wit Gruszczyński

  Czy Manta cokolwiek buduje/projektuje? Z gotowych elementów, czy tak jak KrugerMatz tylko wynajduje produkty istniejące np. w Chinach pod jakimiś egzotycznymi markami, naklejką swój brand i sprowadza do Europy?

  • Mlody

   Raczej fajerwerkow bym sie nie spodziewal ;p

 • Myślicie, ze dałoby się zrecenzować któryś z tych produktów? Przydałaby się kamerka na wakacje, a nie chciałbym ani używanej, ani wydawać kroci na coś, co posłuży mi tylko raz do roku :D

  • Oj nie wiem, zobaczę, co da się zrobić

   • Aro

    Witam i udało się coś zrobić w recenzji którejś z tych kamerek pozdrawiam..

    • Manta niespecjalnie chce mi wypożyczyć je do testów.

     • M7Hunter

      A nie można kupić takiej jednej przetestować a potem np. zrobić konkurs i dać ją jako nagrodę ;-D.
      Chyba, że sam kupię jedną z tych kamerek i przetestuję ją na swoim kanale ;-)

     • Nieszczególnie uśmiecha mi się wydawanie pieniędzy na sprzęt marki, która nie chce współpracować.

     • M7Hunter

      To trochę dziwne, że firmie nie zależy nanaby współpracy by ktoś niezależny przetestował i zrecenzował ich sprzęt ?.

     • To daje do myślenia, prawda? ;)

     • M7Hunter

      Prawda ?❗❗❗❗

 • ViNYL

  Problem z takim sprzętem jest taki, że potrafi zdechnąć w najmniej odpowiednim momencie. A nawet jak nie zdechnie to 4K będzie tylko na papierze: rozdzielczość sobie może mieć nawet 16K, ale co z tego jak jakość będzie na poziomie 720P.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona