Ważne

Znów przyspieszamy Tabletowo, przywitajcie dhosting.pl

Przyznaję: trochę się u nas ostatnio dzieje, ale możecie być pewni, że to jeszcze nie wszystko, co dla Was przygotowałam z moją świetną, redakcyjną ekipą. A skoro tak, musimy mieć niezawodne zaplecze techniczne, które zapewni nam szybkie i wydajne działanie niezależnie od pory dnia i nocy, od ruchu na stronie, przeciążeń, etc. Po 4,5 roku u poprzedniego hostera zdecydowaliśmy się na zmianę – miło jest mi poinformować, że od kilku tygodni działamy z dhosting.pl!

Moim nadrzędnym celem, poza dostarczaniem Wam wartościowych treści, jest zapewnienie nieprzerwanego i bezproblemowego dostępu do nich na Tabletowo. A dhosting.pl, podjął się tego wyzwania i – od kilku tygodni – z sukcesami je realizuje.

Potwierdzeniem tych słów niech będzie choćby fakt, że nawet nie odczuliście na sobie wspomnianej zmiany. Ale tu podziękowania należą się nie tylko samemu dhosting.pl za świetną współpracę, ale również Łukaszowi, który to wszystko spiął i skoordynował tak, żeby wszyscy byli zadowoleni. Ja zdecydowanie jestem!

Elastyczny Web Hosting

Tabletowo rozwija się z prędkością światła i nie trzeba daleko sięgać pamięcią, by przywołać ostatnie zmiany – było ich sporo. Wraz ze zmianami wymagania naszej strony rosną. Zmiana usługodawcy nie wiązała się tylko z dbaniem o parametry usługi – zwiększyliśmy wydajność strony z jednoczesnym obniżeniem kosztów i buforem na dalszy rozwój.

Ta sztuka udała się dzięki usłudze Elastyczny Web Hosting, którą dostarcza właśnie wspomniany dhosting.pl (więcej info na ich stronie). I co zyskaliśmy?

Skok wydajności był znaczący już od pierwszego dnia, ale żeby mieć pewność, że to nie placebo, odczekaliśmy jeszcze dwa tygodnie, by porównać szybkość. Czas generowania strony skrócił się dwukrotnie, czas odczytu z bazy prawie trzy.

Dodatkowo statystyki wykorzystania, estymacje kosztów oraz zarządzanie obciążeniem pozwalają monitorować i dostosować usługę do swoich potrzeb. Jednocześnie dzięki autoskalowaniu z możliwością ustawienia górnego pułapu dla parametrów, nie zaskoczy nas nagły wzrost ruchu, gdy np. Kasia oświadczy, że rzuca wszystko i wyjeżdża w Bieszczady ;).

Całość pozwala skupić się na rozwoju samej strony, bez uporczywych myśli z tyłu głowy, które zmuszają do ciągłego zastanawiania czy hosting na pewno wydoli. Ten po prostu działa i to działa doskonale!

dhosting.pl, z mojej strony kudosy za świetny produkt!

Mam wielką nadzieję, że nasza współpraca z dhosting.pl będzie układała się tak dobrze, jak od samego początku, przez długie miesiące, a może nawet i lata – bo wiecie, ja jestem stała w uczuciach :).

A zmiany, choć bardzo często boimy się tego, co przyniosą, są nam potrzebne. Na Tabletowo ostatnio dzieje się tak dużo, że samej trudno jest mi spamiętać, co już zrealizowaliśmy, a co jeszcze przed nami – bo zdecydowanie nie zamierzam zwalniać tempa. Dopiero co stuknęło nam siedem lat. Ale najważniejszą informacją ostatnich tygodni był fakt, że nawiązaliśmy partnerstwo z Komputronikiem – już samo to dodało nam skrzydeł. Odpaliliśmy też własny podcast – HehTech, którego dziewiąty odcinek możecie posłuchać tutaj. Żeby tego było mało, wystartowaliśmy świeżo z nową działką na Tabletowo, jaką jest Kultura – o Netflixie, Spotify i Tidalu. A to wciąż nie wszystko, co dla Was szykujemy.

Prawda jest bowiem taka, że jak już się rozpędzę, to bardzo trudno jest mnie zatrzymać. A jeszcze jak mam przy sobie takich kompanów, jacy towarzyszą mi w naszej redakcji, to już w ogóle nie ma rzeczy niemożliwych.


Na koniec chcielibyśmy podziękować naszemu dotychczasowemu, fioletowemu dostawcy hostingu, firmie zenbox. Sporo razem przeszliśmy przez te ostatnia lata, dzięki, że byliście z nami!

Komentarze

 • Technologiczny Łukasz

  W sumie to reczywiście strona ładuje się szybciej ;)
  Ale rąbka tajemnicy związanej z dalszym rozwojem Tabletowo Kasiu nie ujawnisz? ;)

 • Dawid

  50GB to chyba niezbyt dużo, i przez 7 lat do dziś nie wykorzystaliście tylu? Te zdjęcia chyba muszą gdzieś leżeć.

  • Nigdzie nie podajemy parametrów usługi, ani informacji na temat wykorzystywanego miejsca, więc skąd te 50 GB? ;)

   • Domyślne parametry Elastycznego Web Hostingu to 50 GB miejsca.

    • Rafał Kuśmider – dhosting.pl

     Domyślne, a to nie są zwykłe dyski HDD, a enterprisowe dyski SSD. Przy cenie 200 zł rocznie, bijemy tym każdego dostawcę w Polsce :) Ale pamiętajmy także, że wystarczy włączyć Elastyczne Skalowanie w tej usłudze i jest już 1000 GB do wykorzystania. Rozliczane godzinowo za realne wykorzystanie, bez inwestowania w coś czego się nie używa.

   • Dawid

    Patrz komentarz niżej.

    • I naprawdę pomyślałeś, że bazujemy na podstawowych parametrach? Urocze.

     • Dawid

      Nie. Pomyślałem, że sprawdzę, czy nadal piszecie bzdury w artykułach byle tylko coś zareklamować. Pozdrawiam cieplutko.

     • Chyba jednak boli, skoro sprawia ci tyle trudności. Chętnie podyskutuję, gdy będziesz miał coś konkretnego do powiedzenia, na razie mylisz pojęcia i strzelasz ślepakami.

      Nie każde dobre słowo to reklama, ale nawet gdybym patrzył na świat przez twoje okulary, to nie mam problemu z „zareklamowaniem” dobrych, sprawdzonych rozwiązań.

     • Dawid

      Zapytałem grzecznie, czy korzystacie z tego pakietu, o którym daliście znać w newsie i o zgrozo – padly z twoich “ust”. Wychodzi wiec na to, ze jednak korzystacie z innego, co jest logiczne ze względu na rozmiary witryny… No ale niektórzy nie pozwalają dać sobie zwrócić nawet najmniejszej uwagi co do treści w newsie. Ah ci profesjonalni pseudo webmasterzy :-) . Pewnie będziesz teraz pisać na swoim forumku jak bardzo ciskasz innym. Podziwiam.

     • Rafał Kuśmider – dhosting.pl

      Dawidzie, zapoznaj się na czym polega usługa EWH. Pakiet jest jeden. Natomiast możesz wykorzystywać zasób dyskowy większy (do 1000 GB) gdy włączysz elastyczne skalowanie. Nie musisz zmieniać usługi. Możesz włączyć większy limit np. na godzinę jeżeli jest taka potrzeba (tak samo działa to z CPU i RAM). Tabletowo korzysta właśnie z podstawowej usługi + włączonego elastycznego skalowania. Nie posiadają u nas indywidualnej usługi.

     • Dawid

      O to chodziło. Co prawda widziałem już wasz hosting ale dziękuję za normalna odpowiedz. Pozdr.

     • Ah, moderatorzy tabletowo, jak zwykle pełni klasy. Poza Katarzyną same trolle tam pracują chyba. :/

 • Edward Piotrowski

  Tabletowo will be grow

  • Dawid

   and you will be take english ksiazka and learn

  • Michal Oborski

   a po polsku też umiesz czy się wstydzisz?

 • Ik

  A ja jakoś ostatnio coraz rzadziej tu zaglądam.

 • Edward Piotrowski

  Wszyscy po angielsku w Polsce?

  • Everyone knows Polish, it’s a good thing that people also know a second language. Although that comment below about Tabletowo’s growth doesn’t really seem English, more like English-ish, to me.

 • Shynom

  Strona jest szybsza tylko disqus wolno się ładuje ale to chyba normalne

 • Niemamnietu

  Co do serwisu, to sugerowałbym zmianę w szablonie. Obecnie na stronie głównej, gdy przeglądam newsy, “tagi” w niebieskim kolorze bardzo się rzucają w oczy – wręcz przeszkadzają w czytaniu tytułu i wstępu do newsa.
  Dałoby się zmienić coś, aby mniej rzucały się w oczy i tak nie przeszkadzały? Przesunąć “na dół” każdego newsa, albo zmienić kolor na nie taki niebieski? Obecnie są bardziej widoczne, niż treść newsów…

  • Dzięki za sugestię, rozważymy i zobaczymy co da się zrobić. :)

 • dotychczas kojarzylem Was z Zenbox. i to mnie zastanawia, dlaczego porzuciliście dotychczasowego partnera (czy jak to sie zwie), ze nawet nie podlinkowaliście do ich strony ;)

  Niemniej, biznes jest biznesem i trzeba dbac o swoje. Powodzenia !

  • Dzięki! Nie ma tu ukrytych motywów, czy jakiejś niechęci. Tak jak mówisz, biznes to biznes – przetestowaliśmy nowe rozwiązanie, odpowiadało na nasze aktualne potrzeby z nawiązką, a przy okazji łatwiej nam kontrolować koszty. Ot cała „historyja”. :)

 • uru28

  Kasia, zakładka do działu kultura na głównym panelu by się przydała…. BTW- tego mi brakowało, jak zwykle jesteś WIELKA;)

 • Barilla

  Proponuję świetny test wydajności nowego hostingu – wrzuć Kasiu newsa że przyjmujesz propozycje matrymonialne w komentarzach, jak strona to przeżyje to przeżyje już wszystko :D

  • Przeżyć, przeżyje, ale obawiam się, że cała redakcja musiałby sprzedać swoje nerki, żeby za to później zapłacić. :D

 • Ech, pozostałość po testach wcześniejszego admina, szkoda, że nie raczył skasować i dać znać, że w ogóle zostawił to nam. Oczywiście usunąłem. Dzięki.

  Co do samego PHaPa 7+, to prawda, skok wydajności mieliśmy blisko dwukrotny.

  • Paweł Jadczak

   i gitara, ogólnie bardzo ładnie strona śmiga, aż miło, pozdrawiam :)

Przeczytaj następny wpis

LG G6 Plus i LG G6 Pro zadebiutują 27 czerwca w Korei Południowej

Przy okazji pojawiły się także nowe informacje na temat LG V30

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona