Ważne

Doogee szykuje tani smartfon z ekranem o proporcjach 18:9, czyli jak w LG G6 i Galaxy S8

Chociaż myślałem, że od początku 2017 roku na rynek wyleje się fala „bezramkowych” smartfonów, to do tej pory ujrzeliśmy właściwie tylko dwa: Samsunga Galaxy S8 i LG G6. Fakt, chińscy producenci również zapowiedzieli sporo podobnych nowości, ale z wyglądu przypominają one raczej Xiaomi Mi Mix (do tego do sprzedaży trafiło do tej pory – chyba – tylko jedno urządzenie, Doogee Mix). Doogee zdradziło jednak, że przygotowuje smartfon z wydłużonym ekranem o proporcjach 18:9.

Wiemy to dzięki temu, że producent podzielił się ze światem zdjęciami, na których widać Doogee Mix Plus – bo tak ma się nazywać ten sprzęt – leżącego obok Samsunga Galaxy S8+. Nie sposób nie zauważyć, że wyświetlacz w chińskim smartfonie jest „wydłużony”, więc najpewniej ma proporcje 18:9. Panel jest jednak płaski, a nie zakrzywiony jak w urządzeniu od Koreańczyków z Południa.

Nie wiem, jak Was, ale mnie zastanawia, dlaczego Doogee położyło Mix Plus obok Galaxy S8+, a nie LG G6. Wszakże ten pierwszy ma ekran o proporcjach 18,5:9, zaś ten drugi wyświetlacz 18:9, a więc bliższy temu, co ma oferować smartfon od Chińczyków. Obstawiam jednak, że zdecydowano się na takie porównanie, ponieważ panel ma mieć przekątną 6,2 cala, a do tego gdyby leżał tam flagowiec LG, to zdjęcia nie przyciągnęłyby tyle uwagi i nie byłoby takiego fejmu.

Niestety, nie sposób nie zauważyć, że Doogee Mix Plus ma o wiele grubsze ramki niż Galaxy S8+ i LG G6. Ale czy to zaleta, czy wada – oceni każdy indywidualnie. Jedni bowiem wolą prawie 100% „bezramkowość”, inni natomiast chcą mieć trochę wolnej przestrzeni nad i pod ekranem, żeby pewnie trzymać smartfon w pozycji horyzontalnej.

Nie należy się jednak spodziewać po Doogee Mix Plus flagowej specyfikacji. Jedynie wygląd ma nawiązywać do high-endów konkurencji. Pozostałe kwestie mają być już mniej emejzing. Smartfon nie będzie też kosztował na pewno więcej niż 200-250 dolarów.

Kolejne szczegóły na temat Doogee Mix Plus oraz jego specyfikacji powinniśmy poznać wkrótce.

Źródło: WinFuture

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona