Ważne

W sklepie Apple pojawiło się etui na… Apple Pencil. Za 149 złotych

Apple ma prawdopodobnie najbardziej rozbudowaną ofertę akcesoriów do swoich urządzeń. Teraz uzupełniono ją o kolejne, choć dość nietypowe. Klienci mogą bowiem od teraz kupić również etui na… Apple Pencil. Jego cena jest jednak zawrotna.

Jeżeli ktoś ma iPada Pro (przypomnę, że wczoraj zadebiutowały kolejne dwa: zupełnie nowy iPad Pro 10.5 oraz odświeżony iPad Pro 12.9), to z dużym prawdopodobieństwem ma także Apple Pencil. Jest to bowiem – przynajmniej w mojej opinii – akcesorium niezbędne, aby w 100% wykorzystać potencjał tego tabletu (sytuacja analogiczna, jak w przypadku serii Surface Pro od Microsoftu). Tak samo, jak klawiatura Smart Keyboard.

Jednak Apple Pencil, w przeciwieństwie do Surface Pen, nie da się przyczepić w żaden sposób do iPada Pro (chyba, że taśmą klejącą). Stwarza to szereg problemów, w tym obawę o jego uszkodzenie lub/i przypadkowe zgubienie. “Na szczęście” (tak, to ironia) Apple postanowiło wyjść naprzeciw potrzebom swoich klientów (choć ja osobiście odnoszę wrażenie, że została ona wykreowana przez producenta – ale może się nie znam) i stworzyło etui na rysik.

Piękne, wykonane z wytrzymałej skóry etui na Apple Pencil jest dostępne w kolorach, które swobodnie dopasujesz do innych akcesoriów Apple. Chroni Apple Pencil, gdy go nie używasz, i tak jak on przyciąga uwagę pięknym, minimalistycznym i doskonale dopracowanym dizajnem.

Etui wykonane jest ze skóry i dostępne jest w czterech kolorach: brązowym, beżowym, niebieskim i czarnym. Cena każdego z nich to 149 złotych. Według mnie sporo, jednak jeżeli rzeczywiście ma zapobiegać zgubieniu Apple Pencil, to może naprawdę warto w niego zainwestować? Wszakże wiąże się to ze znacznie mniejszym wydatkiem niż kupno nowego rysika.* Dla tych, którzy nie wiedzą, przypomnę, że kosztuje on 479 złotych, czyli ponad trzy razy więcej niż opisywane tutaj etui.

*tak, to też ironia ;)

Źródło: Apple

Komentarze

 • Lukasz

  479 to nawet ponad trzy razy tyle co 149 :P

 • Snap820

  Niedługo pojawi się etui na te etui . Ehh… Janusze marketingu

  • dratwa

   Zawsze mnie zastanawia powiedzenie o Januszach handlu, biznesu czy marketingu? Wg mnie, totalny debilizm, bo jak można nazywać Januszami tych, którzy sprzedają za krocie coś, co jest dużo mniej warte? Gościu np z allegro bądź jakaś firma legalnie strzygąca z kasy baranów, to Janusze? W taki razie, ja też chce być takim Januszem. Jeśli już, to Janusze u nich kupują.

  • Jumperone

   nie Janusze, geniusze

 • Wolałbym zamówić to: http://www.belkin.com/us/p/P-F8J206/, ale co kogo kręci :D

 • Spokojnie, niedługo Apple opatentuje slot w iPadzie na rysik i pozwie Samsunga.

  • Preza

   Nie jestem przkonany do końca czy do tego dojdzie, bo po 1. Jak zrobią dziurkę w obudowie to jeszcze emejzing gotów przez nią wycieknąć 2. Rysik w obudowie zajmie miejsce przeznaczone na emejzing.

 • MrMariano007pl

  czy to etui ma jakiś magnez aby podczepić pod etui od tabletu?

 • derpr

  Najlepsze jest to, że skórzana wsuwka na pro 13″ jest droższa niż smart keyboard :V oszaleli z tymi cenami, te akcesoria są chyba zrobione z worów osób które “dały by sobie jaja obciąć za taki sprzęt”

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona