Ważne

W sklepie Apple pojawiło się etui na… Apple Pencil. Za 149 złotych

Apple ma prawdopodobnie najbardziej rozbudowaną ofertę akcesoriów do swoich urządzeń. Teraz uzupełniono ją o kolejne, choć dość nietypowe. Klienci mogą bowiem od teraz kupić również etui na… Apple Pencil. Jego cena jest jednak zawrotna.

Jeżeli ktoś ma iPada Pro (przypomnę, że wczoraj zadebiutowały kolejne dwa: zupełnie nowy iPad Pro 10.5 oraz odświeżony iPad Pro 12.9), to z dużym prawdopodobieństwem ma także Apple Pencil. Jest to bowiem – przynajmniej w mojej opinii – akcesorium niezbędne, aby w 100% wykorzystać potencjał tego tabletu (sytuacja analogiczna, jak w przypadku serii Surface Pro od Microsoftu). Tak samo, jak klawiatura Smart Keyboard.

Jednak Apple Pencil, w przeciwieństwie do Surface Pen, nie da się przyczepić w żaden sposób do iPada Pro (chyba, że taśmą klejącą). Stwarza to szereg problemów, w tym obawę o jego uszkodzenie lub/i przypadkowe zgubienie. „Na szczęście” (tak, to ironia) Apple postanowiło wyjść naprzeciw potrzebom swoich klientów (choć ja osobiście odnoszę wrażenie, że została ona wykreowana przez producenta – ale może się nie znam) i stworzyło etui na rysik.

Piękne, wykonane z wytrzymałej skóry etui na Apple Pencil jest dostępne w kolorach, które swobodnie dopasujesz do innych akcesoriów Apple. Chroni Apple Pencil, gdy go nie używasz, i tak jak on przyciąga uwagę pięknym, minimalistycznym i doskonale dopracowanym dizajnem.

Etui wykonane jest ze skóry i dostępne jest w czterech kolorach: brązowym, beżowym, niebieskim i czarnym. Cena każdego z nich to 149 złotych. Według mnie sporo, jednak jeżeli rzeczywiście ma zapobiegać zgubieniu Apple Pencil, to może naprawdę warto w niego zainwestować? Wszakże wiąże się to ze znacznie mniejszym wydatkiem niż kupno nowego rysika.* Dla tych, którzy nie wiedzą, przypomnę, że kosztuje on 479 złotych, czyli ponad trzy razy więcej niż opisywane tutaj etui.

*tak, to też ironia ;)

Źródło: Apple

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona