Ważne

OnePlus 5 może zadebiutować nieco później niż się spodziewaliśmy (aktualizacja)

Do tej pory wszystkie znaki na niebie i ziemi (a konkretniej mówiąc – przecieki) wskazywały na to, że OnePlus 5 zadebiutuje już w przyszły czwartek, 15 czerwca. Tymczasem najnowszy sugeruje, że będziemy musieli poczekać na to trochę dłużej (ale na szczęście nie całą wieczność).

Na początku trzeba zaznaczyć, że cały czas obracamy się wokół przecieków, czyli niepotwierdzonych informacji. Sam zainteresowany, czyli OnePlus nie zapowiedział bowiem jeszcze, kiedy zaprezentuje swojego tegorocznego zabójcę flagowców. Wydawało się jednak już niemal przesądzone, że stanie się to w następny czwartek, 15 czerwca (czyli okrągły rok po premierze OnePlus 3).

Niestety, najnowszy przeciek sugeruje, że OnePlus 5 zadebiutuje dopiero 20 czerwca, czyli pięć dni później. Niby różnica niewielka, jednak wiele osób nie może się już doczekać, kiedy smartfon oficjalnie ujrzy światło dzienne. I wcale im się nie dziwię, ponieważ wciąż nie znamy zbyt wielu konkretów na jego temat – sporo kwestii cały czas pozostaje tajemnicą.

20 czerwca – rzekoma data premiery OnePlus 5 (fot. Weibo)

Jedną z nich jest ostateczny wygląd OnePlus 5. Koncepcji, jak urządzenie może się prezentować, pojawiło się bez liku. Niestety, nadal nie wiemy, która z nich jest tą jedyną prawdziwą. Jeden z użytkowników Weibo twierdzi, że ta, widoczna na samej górze tego artykułu. Jeżeli rzeczywiście tak jest, to podwójny aparat znajdzie się w lewym górnym rogu (jak na przykład w iPhone’ie 7 Plus).

Ciekawsze jednak są paski antenowe, ponieważ takich jeszcze świat nie widział. Do tej pory plastikowe wstawki – jeżeli już były – najczęściej biegły na całej długości górnej i dolnej krawędzi. Tymczasem w tej wersji OnePlus 5 kończą się one w połowie. Szczerze mówiąc nie wiem, czy technologicznie jest to możliwe, ale jeśli tak, to nadchodzący smartfon na pewno się wyróżni na tle konkurencji.

Na koniec jeszcze dodam, że CEO OnePlus, Pete Lau a.k.a. Liu Zuohu, podzielił się zrzutem ekranu z OnePlus 5, pracującego pod kontrolą Hydrogen OS. I choć Weibo skompresowało grafikę, to później jej autor potwierdził, że pierwotnie miała ona rozdzielczość 1920×1080 pikseli. A to oznacza, że właśnie taki ekran dostanie nadchodzący smartfon.

Aktualizacja

Tak mają (podobno) wyglądać tapety, stworzone specjalnie dla OnePlus 5:

Aktualizacja 2

Okazuje się, że powyższe info to fejk. Grafika, fakt, jest prawdziwa, ale dotyczy ona 20 kwietnia 2015 roku (który wypadał w poniedziałek). Czyli znów najbardziej prawdopodobny pozostaje 15 czerwca.

Aktualizacja 3

Tak, wiem, straszne zamieszanie, ale OnePlus 5 jednak zadebiutuje 20 czerwca ;) I tym razem jest to na 100% potwierdzone info. Szczegóły znajdziecie w podlinkowanym przed chwilą artykule.

Źródło: Weibo przez DroidHolicWeibo przez GizmoChinaWeibo przez AndroidPure, @krispitech, @OnePlus

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona