Pierwsze PeCety ze Snapdragonem 835 i Windows 10 wypuszczą na rynek Asus, HP i Lenovo - Tabletowo.pl

Pierwsze PeCety ze Snapdragonem 835 i Windows 10 wypuszczą na rynek Asus, HP i Lenovo

Procesor – a nie, sorry – mobilna platforma Qualcomm Snapdragon 835 kojarzona jest przede wszystkim przez pryzmat flagowych smartfonów (m.in. Samsunga Galaxy S8 i Galaxy S8+ czy Sony Xperii XZ Premium). Ale Amerykanie postarali się, aby z powodzeniem mogła ona napędzać również PeCety z pełnoprawnym Windows 10. Produkcją jednych z pierwszych zajmą się Asus, HP i Lenovo.

Jak domniema serwis źródłowy, Snapdragon 835 może być naprawdę poważnym konkurentem dla procesorów Intela. Bo choć raczej nie będzie miał startu do Intel Core i7, to powinien zapewnić wydajność na poziomie Intel Core i5 lub Intel Core m3. Cały czas mówimy tu oczywiście o mobilnych komputerach osobistych, pokroju Surface Pro czy laptopów konwertowalnych typu Acer Spin 1 i Asus ZenBook Flip S.

Qualcomm zapewnił natomiast, że użytkownicy będą mogli korzystać z modemu X16 LTE, którego przepustowość wynosi nawet 1 gigabit na sekundę – pozwoli to ściągnąć odcinek serialu lub nawet cały film w zaledwie kilka sekund. Urządzenia, wyposażone w Snapdragona 835, mają także oferować wyjątkowo długie czasy pracy na pojedynczym ładowaniu (o około 50% dłuższe niż PeCety z procesorami, opierającymi się na architekturze x86). Czas czuwania ma z kolei być dłuższy aż pięciokrotnie (i to z włączoną komunikacją po sieci lub Wi-Fi).

Pierwsze komputery, napędzane przez Snapdragona 835, mają pojawić się na rynku w czwartym kwartale 2017 roku. Ich produkcją, przynajmniej na początku – jak już wspomniałem – zajmą się Asus, HP i Lenovo. Nie ukrywam, że jestem bardzo ciekawy, czy rzeczywiście mobilna platforma Qualcomma będzie w stanie pokonać procesory Intel Core. Tego jednak dowiemy się dopiero wtedy, kiedy urządzenia trafią do sprzedaży.

Źródło: QualcommSlashGearQualcomm, Neowin

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona