Ważne

Kiedy nowe Nokie wejdą do sprzedaży? Już wkrótce

Za sprawą HMD Global wraca Nokia. Nokia, którą kojarzymy zwłaszcza ze smartfonów pracujących pod kontrolą Windowsa, a także z tej słynnej “starej, dobrej Nokii”, do której tak wielu żywi tylko i wyłącznie ciepłe uczucia. Jeśli chcecie nabyć nowe smartfony z logo legendarnej firmy, nie będziecie musieli już czekać zbyt długo.

Nokia 3, Nokia 5 i Nokia 6 to w tej chwili żadne wielkie nowości. Smartfony pokazano dawno temu, wiemy o nich niemal wszystko, wliczając w to ceny, a jednak – paradoksalnie – produkt nadal wywołuje gorące dyskusje. Pewnie swój udział odgrywa tutaj fakt, iż dystrybutor cały czas nie wprowadził smartfonów na globalne rynki, ani nawet nie podał ścisłej i precyzyjnej daty, kiedy to nastąpi. Do dziś.

Aurę tajemniczości ostatecznie rozwiała sama Nokia, która za pośrednictwem Twittera ogłosiła, że urządzenia wejdą do globalnej dystrybucji pod koniec drugiego kwartału, najpewniej w drugiej połowie czerwca. To oznacza, że – licząc od dziś – miłośnicy firmy będą czekać już zaledwie miesiąc, i to w najgorszym układzie.

Przypomnijmy tu pokrótce, że w ramach polskiej przedsprzedaży Nokię 3 wyceniono na 749 złotych, Nokia 5 kosztuje 999 złotych, a najmocniejsza ze sprzedawanych wersji smartfona, czyli Nokia 6 zamyka się w kwocie 1249 PLN. Odświeżoną Nokię 3310 możecie zaś nabyć już za 269 złotych. Cieszy Was szybkie rozpoczęcie sprzedaży smartfonów? Rozważacie zakup urządzeń tej firmy? 

źródło: Nokia Mobile na Twitterze za GsmManiak.pl

Komentarze

 • Dawid

  Powinny być tańsze o 200/300 zł, wówczas były by konkurencyjne.

 • stark2991

  To wszystko i tak zdecydowanie za wolno się rozkręca. Zwłaszcza flagowiec może wyjść za późno

 • Dżolero

  Od początku sprawa chińskich Nokii śmierdziała, a teraz mamy tylko potwierdzenie. To zwykły skok na kasę, chcą wcisnąć masówkę Foxconn-a z napisem Nokia o 1/3 drożej niż powinna kosztować. Ciekawe jak będzie z jakością i niezawodnością, a przekonam się o tym dopiero jak sam wezmę jakąś “nową Nokię” w dłoń bo dzisiejsze testy na internecie to można między bajki włożyć.

  • Bez przesady z tymi najazdami na Foxconna. Połowa mobilnego świata tam produkuje, a jakoś żyjemy. Jeśli HMD i Nokia przypilnują to sprzęty będą wykonane na dobrym poziomie. Chcesz sprawdzić jakość, sięgnij po urządzenie z listy tych producentów, którym “fox” robi sprzęty. A nuż, może nawet takiego używasz na co dzień…

   • xxxx

    Zgadza , się np Apple.

   • Czyngischan

    Tylko że Foxconn produkuje cały przekrój telefonów, zaczynając od tych produkowanych dla producentów, którzy narzucają swoje produkcyjne standardy np. Apple, skończywszy na badziewiu. Podsumowując wyprodukują wszystko, za co im zapłacą.

    • Nie twierdzę, że jest inaczej, stąd komentarz o tym, że jeśli HMD/Nokia przypilnują produkcji, to może to mogą to być naprawdę spoko sprzęty :)

     Sam chętnie przygarnąłbym taką “szóstkę”, jako drugi telefon, żeby tylko przekonać się, jak to będzie działać. A nawet z sentymentu, a co! :D Choć po cichu liczę na jakieś urządzenie ze snapem 6XX na pokładzie :)

 • KK73

  Hmmmm z Nokią to nic wspólnego nie ma….to tylko logo i wydmuszka. Wciskanie nam na siłę za topową cenę marnych bebechów w przeświadczeniu, że znaczek da radę….cóż mnie nie złapią ale wolna wola.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona