Ważne

Samsung Galaxy S8+ czy Sony Xperia XZ Premium – który jest szybszy?

Jeszcze do niedawna wszyscy rozpływaliśmy się nad szybkością pracy Samsunga Galaxy S8 i S8+, które oczywiście nadal są bardzo mocnymi i super-wydajnymi telefonami. A jak na ich tle radzi sobie nowa Xperia XZ Premium od Sony?

Speedtesty to w mojej opinii coś bardzo subiektywnego w odbiorze. Albo ktoś w dużej mierze uzależnia zakup od wyników benchmarków, albo ma to po prostu w głębokim poważaniu. Są też tacy, którzy raz na jakiś czas sprawdzą co popularniejsze benchmarki, jednak nie traktują ich wyników jakoś bardzo wiążąco. Ja zaliczam się chyba do tej trzeciej grupy.

Do rzeczy. Nie wiadomo, czy przetestowany Samsung Galaxy S8+ pracuje na Snapdragonie 835 czy też na Exynosie od Samsunga, co zwłaszcza dla miłośników cyferek z Europy może być kwestią do pewnego stopnia problematyczną. Obie wersje smartfonów od Samsunga osiągają w benchmarkach bardzo zbieżne wyniki, jednak szkoda, że autor poniższego porównania nie dopowiedział tej jakże ważnej dla wielu kwestii.

Co się tyczy Xperii XZ Premium, tę oczywiście napędza Snapdragon 835. Oba urządzenia mają 4 GB pamięci RAM. Tester sprawdził czas uruchamiania smartfonów, czasy wczytywania popularnych aplikacji do obsługi mediów społecznościowych, szybkość ładowania gier oraz – na wielu uruchomionych aplikacjach w tle – szybkość działania aparatu w trybie foto i wideo. Widać więc, że autor nagrania podszedł do tematu fachowo.

Kto wygrał? Na dobrą sprawę, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. W kilku testach górą była nowa Xperia, czasem to Galaxy S8 wyprzedzał flagowca z Japonii, ale – jak możecie zobaczyć – zazwyczaj różnice były stosunkowo małe. Test pokazał jednak jedną ciekawą rzecz: zarówno XZ Premium, jak i Galaxy S8 zostały świetnie zoptymalizowane od strony oprogramowania.

A dla Was, który telefon okazał się być lepszym? 

źródło: XperiaBlog

*zdjęcie główne z: Pixabay

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona