Ważne

Moto Z2 Play w pełnej krasie – zarówno sprzętowo, jak i wizualnie

Według najnowszych doniesień, Moto Z2 Play zadebiutuje w najbliższy czwartek, w Dzień Dziecka, 1 czerwca. Producent niczym nas jednak nie zaskoczy. Specyfikację znamy bowiem od dłuższego czasu, a wygląd potwierdzają opublikowane właśnie zdjęcia prasowe.

Pierwsza generacja Moto Z Play (pod linkiem znajdziecie jej recenzję) spotkała się w naszym kraju z dość ciepłym przyjęciem. Smartfon oferował niezłą wydajność, pojemną baterię i możliwość rozbudowy o moduły w niższej cenie niż flagowa Moto Z. Czy następca będzie równie ciekawy?

Zacznijmy od wrażeń wizualnych. Potwierdziły się pierwsze rendery urządzenia. Przedni panel to przede wszystkim ekran o przekątnej 5,5 cala i rozdzielczości Full HD (1080×1920; 401 ppi). Pod nim znalazł się nieco bardziej zaokrąglony niż w poprzedniku (przez co chyba ładniejszy) czytnik linii papilarnych. Na górze umieszczono z kolei aparat o rozdzielczości 5 Mpx. Podobnie, jak w pierwszej generacji, będzie on wsparty diodą doświetlającą, lecz tym razem już podwójną.

Na tylnym panelu w oczy rzuca się dość wystający obiektyw aparatu. Matryca ma rozdzielczość 12 Mpx, f/1.7, Dual Pixel Autofokus oraz oferuje możliwość nagrywania filmów w 4K. Towarzyszy jej podwójna lampa LED. Niżej natomiast umieszczono złącze magnetyczne, umożliwiające podpięcie Moto Mods.

Podobnie jak w przypadku pierwszej generacji, Moto Z2 Play również będzie mogła stać się projektorem, otrzymać dodatkową baterię czy zaawansowany aparat. Bardzo możliwe, że niedługo pojawią się kolejne moduły.

A co w środku? Sercem urządzenia jest Snapdragon 626, więc jednostka nieco wydajniejsza niż ta, która napędzała poprzednika. Wspiera ją 4GB RAM. Na przechowywanie plików przeznaczono 64GB pamięci wewnetrznej, z możliwością jej rozbudowania za pomocą karty microSD. Smartfon naładujemy za pomocą kabla USB typu C, a w zestawie znajdzie się ładowarka z funkcją szybkiego ładowania. Może się to okazać bardzo przydatną funkcją, wobec baterii o pojemności 3000 mAh, a więc aż o 510 mAh mniejszą niż w pierwszej generacji. Cała nadzieja w procesorze, który ma być bardziej energooszczędny, dzięki czemu być może uda się podtrzymać długi czas pracy na jednym ładowaniu.

Motorola Moto Z2 Play pojawi się w sprzedaży w trzech wersjach kolorystycznych: biało-srebrnej, czarno-szarej i biało-złotej. Cena na obecną chwilę nie jest jeszcze znana, ale smartfon na pewno nie będzie tańszy niż Moto Z Play, która kosztowała na start 2199 złotych.

Źródło: WinFuture, @rquandt, @vvaiibhav

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona