Ważne

GRID Autosport trafi na Androida i iOS tej jesieni

GRID Autosport to dziewiąta gra z serii TOCA – jednej z najpopularniejszych, jaka znana jest elektronicznej rozrywce. Cykl rozpoczął się jeszcze w latach dziewięćdziesiątych, i kontynuowany z mniejszymi i większymi sukcesami, nadal jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek gier wyścigowych. Jej fani ucieszą się na wieść, że wkrótce zagramy w jej port na Androidzie i iOS.

Ci, którzy śledzą temat, wiedzą, że gra miała zadebiutować na systemach mobilnych na wiosnę. Oryginalne GRID Autosport zostało wydane przez Codemasters na komputery osobiste i konsole w 2014 roku. Studio, które jest odpowiedzialne za rozwój mobilnej wersji gry – Feral Interactive – poinformowało, że potrzebuje więcej czasu, żeby dopracować niektóre aspekty produkcji:

“Potrzebujemy dodatkowego czasu, aby udoskonalić interfejs użytkownika i poprawić wydajność GRID Autosport do poziomu, na który gra mobilna premium zasługuje.”

Z obietnic dotyczących rychłej premiery nie uda się wywiązać, ale dzięki temu przyszli użytkownicy dostaną lepszą grę. Opóźnienie dotyczy nie tylko wersji na iOS, ale też na Androida, przy czym właściciele smartfonów i tabletów z systemem Google’a będą musieli poczekać na nią nieco dłużej niż Apple’owcy.

Ciekaw jestem, czy Feral Interactive uda się przełożyć na urządzenia przenośne to, czym charakteryzowała się seria GRID – świetny model jazdy i niezbywalny klimat zdrowej rywalizacji. Z oryginalnym GRID-em mam same dobre wspomnienia, oby tego nie zepsuli.

źródło: Feral Interactive

Komentarze

  • Krzysztof Snopkiewicz

    Zapowiada się ciekawie :)

  • Misielko

    Nie mogę się doczekać :D

  • Rewolucjan Ek

    Zastanawiam się, czy postarają się jak najwierniej odwzorowac oryginał, czy też zrobią z tego kolejna mobliną maszynkę do koszenia kasy na mikropłatnościach mającą wspólnego z pierwowzorem jedynie tytuł. Licze na to pierwsze :D

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona