Ważne

Motorola Moto G 3 generacji z (prawie) najnowszymi zabezpieczeniami

Z Motoroli Moto G 3 generacji korzystałem dwa miesiące w dwóch egzemplarzach – pierwszy miał 1 GB pamięci RAM, a drugi 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej. Mając w domu Moto G pierwszej generacji, nowy model dawał mi dużo frajdy. Szybki system, świetny aparat i dobrze wyprofilowana obudowa to były cechy, które ceniłem sobie najbardziej. Do tych zalet można dopisać także dobre wsparcie producenta.

Motorola słynie z dobrego wsparcia już od 2013 roku, gdy na rynku pojawiła się pierwsza generacja Moto G. Jednak w przypadku 3 generacji można było się lekko zawieść, bowiem producent nie przygotował na nią aktualizacji do Androida 7.0 Nougat. Jednak nie była to wina Motoroli, a Qualcomma, który to postanowił nie wydać nowych sterowników na starsze procesory, między innymi na Snapdragona 410, który to znajduje się w wcześniej wspomnianej Motce. Ale nadal producenci mogą dbać o swoje produkty w inny sposób.

Innym sposobem jest regularne aktualizowanie zabezpieczeń systemowych. Google co miesiąc wydaje ich poprawki, które oczywiście w pierwszej kolejności trafiają na Pixele i Nexusy, a w drugiej na… custom ROM-y. Nowe zabezpieczenia także postanowiła wydać Motorola, choć nie można je nazwać najnowszymi.

Moto G 2/16 w mojej dłoni

Motorola Moto G 3 generacji właśnie dostaje aktualizację, która wprowadza kwietniowe poprawki zabezpieczeń. Przypominam, mamy końcówkę maja, a od 5 dnia tego miesiąca są jeszcze nowsze zabezpieczenia. Nie wiem skąd ten ruch, jednak należy się cieszyć, że takowe się znalazły. Update waży niecałe 40 MB i został oznaczony kodem 24.226.17.en.03. Muszę jednak zaznaczyć, że Motorola to nie jedyny producent, który ciągle aktualizuje swoje starsze, budżetowe produkty. Kilka dni temu Huawei wydał majowe zabezpieczenia na bardzo popularny w Polsce model – Huawei P8 Lite. Nam – klientom – pozostało się tylko z tego cieszyć.

Źródło: TechDroider

na zdjęciu wyróźniającym Motorola Moto G 3 generacji, zdjęcie własne

Komentarze

 • trafa

  autor chyba nie na czasie…
  Motorola właśnie olała moto x style oraz x play(wycofała się z testów) info. XDA

  • LinekPark

   Serio? Ja pie#dole… X Style siedzi na zabezpieczeniach z grudnia 2016… :/
   Aktu tylko przez nowy nabytek. Brawo Lenovo, brawo….

  • Grzegorz Brzęczyszczykiewicz

   Mógłbyś podlinkować wątek?

   • LinekPark

    Łękodoły pewnie nie będą w pierwszym rzucie. :)

 • mily niemiec

  YYY??

 • Dariusz A.

  Mam Motorole Moto G3 wersję 2/16. Pamiętam, że użytkownicy się wściekali jak zrobili dłuższą przerwę po aktualizacji do 6.0 (chyba trwała ponad pół roku). Ale później jak pojawiło się 6.0.1 to już regularnie dostawał poprawki zabezpieczeń. Na 6.0.1 działa bardzo dobrze i jestem mega zadowolony.

  • Mi brakuje Nougata :/

   • A też mam Moto G3 16/2

   • Dariusz A.

    Kupując budżetowca, nastawiałem się na to. Ale i tak sądzę, że mogliby dać nam Nougata. Trochę skrzywdzili wersję z 2GB RAM i tą Moto G3 Turbo. A wytłumaczenie Qualcomma mnie nie przekonuje, zwłaszcza, że bliźniaczy w specyfikacji Moto G4 Play ma dostać Nougata.

 • Newada

  Jak widać kolega nie miał racji bo właśnie ruszyła aktualizacja

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona