Ważne

Motorola Moto G 3 generacji z (prawie) najnowszymi zabezpieczeniami

Z Motoroli Moto G 3 generacji korzystałem dwa miesiące w dwóch egzemplarzach – pierwszy miał 1 GB pamięci RAM, a drugi 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej. Mając w domu Moto G pierwszej generacji, nowy model dawał mi dużo frajdy. Szybki system, świetny aparat i dobrze wyprofilowana obudowa to były cechy, które ceniłem sobie najbardziej. Do tych zalet można dopisać także dobre wsparcie producenta.

Motorola słynie z dobrego wsparcia już od 2013 roku, gdy na rynku pojawiła się pierwsza generacja Moto G. Jednak w przypadku 3 generacji można było się lekko zawieść, bowiem producent nie przygotował na nią aktualizacji do Androida 7.0 Nougat. Jednak nie była to wina Motoroli, a Qualcomma, który to postanowił nie wydać nowych sterowników na starsze procesory, między innymi na Snapdragona 410, który to znajduje się w wcześniej wspomnianej Motce. Ale nadal producenci mogą dbać o swoje produkty w inny sposób.

Innym sposobem jest regularne aktualizowanie zabezpieczeń systemowych. Google co miesiąc wydaje ich poprawki, które oczywiście w pierwszej kolejności trafiają na Pixele i Nexusy, a w drugiej na… custom ROM-y. Nowe zabezpieczenia także postanowiła wydać Motorola, choć nie można je nazwać najnowszymi.

Moto G 2/16 w mojej dłoni

Motorola Moto G 3 generacji właśnie dostaje aktualizację, która wprowadza kwietniowe poprawki zabezpieczeń. Przypominam, mamy końcówkę maja, a od 5 dnia tego miesiąca są jeszcze nowsze zabezpieczenia. Nie wiem skąd ten ruch, jednak należy się cieszyć, że takowe się znalazły. Update waży niecałe 40 MB i został oznaczony kodem 24.226.17.en.03. Muszę jednak zaznaczyć, że Motorola to nie jedyny producent, który ciągle aktualizuje swoje starsze, budżetowe produkty. Kilka dni temu Huawei wydał majowe zabezpieczenia na bardzo popularny w Polsce model – Huawei P8 Lite. Nam – klientom – pozostało się tylko z tego cieszyć.

Źródło: TechDroider

na zdjęciu wyróźniającym Motorola Moto G 3 generacji, zdjęcie własne

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona