Ważne

Możliwe, że we wtorek zobaczymy, jak według współtwórcy Androida powinien wyglądać smartfon

W marcu tego roku współtwórca Androida, Andy Rubin, udostępnił małą zajawkę zbliżającego się smartfona, zaprojektowanego w jego firmie Essential. Zobaczyliśmy wtedy fragment przedniego panelu tajemniczego smartfona, a niedługo później poznaliśmy część jego specyfikacji. Teraz pojawiła się prawdopodobna data premiery urządzenia.

W krótkim tweecie Essential, czyli firma Rubina, w której powstawały pomysły dotyczące nowego smartfona, przekazała, że “coś wielkiego nadejdzie 30 maja”. Mądrze jednak zachować zimną krew, ponieważ nie jest to równoznaczne z obietnicą premiery telefonu. Równie dobrze może chodzić o jakiś inny sprzęt (Essential zajmuje się również projektowaniem innych gadżetów) lub po prostu wtedy zostanie ogłoszonych więcej szczegółów.

Co ciekawe, firma w odpowiedzi do tego tweeta dodała później grafikę z konturem telefonu i czymś, co wygląda jak doczepiany do smartfona obiektyw sferyczny.

To by się zgadzało z inną informacją, przekazaną przez prezesa Essential, dotyczącą tego, że obecnie pracuje nad jakimś obiektywem szerokokątnym. Ponieważ nowy obraz wskazuje na obecność dużej soczewki, można by strzelać, że smartfon od Andy’ego Rubina będzie mógł nagrywać wideo w formacie 360 stopni dzięki dedykowanemu akcesorium.

Nowy telefon ma mieć Snapdragona 835, 4 GB RAM, pracować na Androidzie 7.0 Nougat i robić zdjęcia 12-megapikselowym aparatem. Więcej szczegółów jest nieprecyzyjnych. Nie wiadomo na przykład jaką przekątną ekranu będzie miał smartfon od Essential – pewne jest tylko, że wyświetli obraz w rozdzielczości 1312 x 2560 pikseli.

Jestem ciekaw, co zostanie zaprezentowane za kilka dni. Stawiałbym raczej na prezentację kamerki 360º niż na smartfon. Całkiem możliwe, że do tego czasu w sieci pojawi się jakaś dodatkowa informacja na ten temat. Na razie więc trzeba pójść za radą Essential i po prostu “być czujnym”.

źródło: Gadgets360

Komentarze

  • Lawstorant

    Nie 1312 tylko 1440. Dodajcie sobie pasek nawigacyjny.

  • Marek

    Moze sie w koncu zastanowil i zrobi system oparty na rysiku. Zabawek jest juz dosc na rynku.

  • Jacob Stempnik

    A może zaprezentują kamerkę wraz ze smartfonem?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona