Ważne

Codziennie milion gadżetów Internetu Rzeczy dostaje procesor od Qualcomma

Qualcomm z dumą ogłosił, że wyposaża codziennie ponad milion urządzeń Internetu Rzeczy w swoje układy. Dodatkowo podzielono się statystyką, że do tej pory różni producenci wykorzystali technologie i produkty Qualcomma w 1,5 miliarda sprzętów IoT (Internet of Things). To nowy rekord, a Qualcomm nie zamierza zwalniać.

Choć najczęściej wspominamy o Qualcommie jako o producencie procesorów do smartfonów, to nie możemy zapomnieć o tym, jak dużo smartwatchy ma w sobie chipy tej firmy i jak dużo pomniejszych gadżetów korzysta z jej technologii. Oto kilka faktów związanych z amerykańskim liderem runku chipsetów:

 • platformy mobilne Qualcomma zostały przyjęte w ponad 150 modelach urządzeń noszonych
 • ponad 80% smartwatchy z Android Wear działa na Snapdragonie Wear 200
 • w domach na całym świecie ponad 125 milionów urządzeń może łączyć się z internetem dzięki chipom Qualcomma – chodzi o smart TV, systemy domowej rozrywki i inne
 • komercyjnie i przemysłowo, w ponad 30 konstrukcjach wykorzystuje się modem Qualcomm MDM9206 z LTE kat. M1 i NB1, E-GPRS, i globalnym pasmem radiowym

Komentując nowe osiągnięcia Qualcomma, starszy wiceprezes ds. zarządzania produktami IoT w Qualcomm Technologies Inc., Raj Talluri, powiedział:

Skupiamy się na znacznym rozszerzeniu możliwości internetu, wyposażając w nasze układy przedmioty codziennego użytku. Dzięki temu mogą stać się częścią Internetu Rzeczy, gdzie urządzenia są inteligentne, wygodne w użyciu, dobrze współpracują i mają zaawansowane funkcje zabezpieczeń. (…) Analitycy szacują, że rynek IoT może być warty nawet 11 miliardów dolarów w 2025 roku. Stworzyliśmy silne podstawy do tego, by być liderem w tej dziedzinie.”

Qualcomm, choć największe wpływy ma obecnie ze sprzedaży platform mobilnych dla smartfonów, nie zamyka się na inne dziedziny. Nigdy nie wiadomo, w jakim kierunku pójdą technologie i konsumenci, ale amerykańska firma chce być na te zmiany gotowa.

źródło: Qualcomm przez FoneArena

Komentarze

 • Ziemniaczek

  Oprócz Samsunga i Qualcomma nie ma innego gracza na rynku, który by się liczył jak Ci dwaj razem. Nie oszukujmy się, ale Mediateki nie mają startu do QM i Samsunga.

  • Ris

   W urządzeniach internetu rzeczy? Błądzisz

  • anemusek

   Bzdury. Oscylują w okolicach 2% rynku.
   Qualcomma średnio sobie na tym rynku radzi wbrew takim marketingowym bzdurom. Swoje rekordy biją bobsrartuja z niskiego pułapu.

   • Ziemniaczek

    Ja jestem fanem custom romów, których na Mediateka nikt nie che wydawać ze względu na problem ze sterownikami. w Chińskich badziewiach jest z tym różnie* jakość softu jest czasami tragiczna.

    • anemusek

     Ale tu mowa o IoT…
     Ale jak już idziemy w offtop to ja nie jestem fanem custom romów tylko działających telefonów. Niestety z układami Qualcommem to różnie bywa. Szczególnie ich te hiper, ultra nowoczesne modemy nafaszerowane bugami konstrukcyjnymi są po prostu “niepowtarzalne”. Nawet Mediatek lepiej sobie radził z GPS.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona